Rowerowa podróż po Ukrainie

Stowarzyszenie Ostrower oraz Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim zapraszają na spotkanie podróżnicze z cyklu "Bajkowe szlaki", które odbędzie się 23 listopada 2018 r. o godz. 18.00 w Galerii Fotografii MCK, Al. 3 Maja 6. Tematem spotkania będzie relacja z rowerowej podróży po ukraińskich Bieszczadach.

"Samochody z bagażnikiem dachowym zostały w Cisnej, a my w czteroosobowej grupie pojechaliśmy rowerami ku przygodzie w stronę Słowacji i Ukrainy. Decyzja o wyjeździe zapadła prawie pół roku wcześniej, w listopadzie. Dlaczego Ukraina? Nie lubimy asfaltu, komercjalizacji, a czas zatrzymał się tam ćwierć wieku temu. Głównym celem wyprawy stał się ukraiński dach Bieszczad, Pikuj. Podczas tych 6 dni pokonaliśmy ponad 400 kilometrów, poznając regionalne potrawy i wspaniałych ludzi, ich historie i obyczaje...". To tylko mały wycinek tego, co usłyszymy na spotkaniu z ostrowieckimi rowerzystami, którzy wybrali się w tę niesamowitą podróż, a są nimi: Paweł Jabłczyk - pomysłodawca, Grzegorz Górnisiewicz, Paweł Kulikiewicz i Stanisław Dunin - Borkowski.

Wieczór Bajkowe Szlaki odbędzie się dzięki realizacji projektu "W ramach kultury", którego autorem był Sebastian Majewski ze Stowarzyszenia Ostrower. Projekt jest realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018.

Mika


Drukuj