Wspomóżmy bohaterów, którzy za nas walczyli

Ostrowieccy Patrioci już po raz trzeci przeprowadzają w naszym mieście zbiórkę żywności, która zostanie przekazana polskim kombatantom żyjącym na Kresach. Jest to zbiórka przeprowadzana w ramach ogólnopolskiej akcji "Rodacy Bohaterom" organizowanej przez Stowarzyszenie Odra - Niemen, a ostrowieckie stowarzyszenie jest jedynym koordynatorem akcji w województwie świętokrzyskim.

 

Jak podkreśla Katarzyna Ślusarz z Ostrowieckich Patriotów, wielu polskich bohaterów, którzy walczyli o Polskę, żyje obecnie w skrajnie ubogich warunkach na terenach obecnej Ukrainy Białorusi i Litwy. - Po II wojnie światowej wielu Polaków znalazło się w sytuacji, gdzie tereny przez nich zamieszkane nie były już polskie. Teraz są to osoby starsze, które żyją w ciężkiej sytuacji socjalnej. Przyłączamy się do tej akcji, ponieważ chcemy im w ten sposób pomóc, chcemy, aby wiedzieli, że nie zostali sami po tym co przeżyli i co nadal przeżywają, że są w Polsce osoby, które o nich pamiętają i są dumne z tego, że ci żołnierze stworzyli historię i są dla nas wzorem do naśladowania. Chcemy, aby podczas okresu świątecznego nasza pomoc wywołała uśmiech na ich twarzach, jest to minimum co im się od nas należy. Dlatego zachęcamy wszystkie instytucje, szkoły oraz osoby prywatne do wzięcia udziału w naszej akcji. Zbieramy również listy i kartki świąteczne, które znajdą się w paczkach z żywnością.

Zbierane są przede wszystkim produkty o przedłużonym terminie ważności jak makarony, olej, cukier, kawa, ryż, kasze, konserwy, słodycze, warzywa i owoce w puszce. Pełna lista zbieranych produktów znajduje się na stronie OstrowieccyPatrioci na Facebook'u oraz na stronie internetowej Rodacy Bohaterom.

Dzięki uprzejmości księdza proboszcza Jana Sarwy Ostrowieccy Patrioci pełnią dyżur w Domu Parafialnym Michael w Ostrowcu Świętokrzyskim przy ulicy Okólnej 19 w każdą pierwszą i trzecią środę miesiąca od 16.00 do 18.00 oraz w każdą drugą i czwartą sobotę miesiąca od 12.00 do 14.00, gdzie każdy, kto chce wspomóc naszych bohaterów, będzie mógł przynieść dla nich dary. 

Pamiętajmy, taka pomoc jest naszym obowiązkiem wobec rodaków, którzy ryzykowali swe życie walcząc o wolną Polskę, o naszą przyszłość.

Mika


Drukuj