Uczą się biznesu

Uczniowie z 10 szkół powiatów ostrowieckiego i lipskiego wzięli udział w I turnieju wiedzy o przedsiębiorczości "Junior Biznes". Pomysłodawcą była Lokalna Grupa Działania "Krzemienny Krąg".

 

Turniej wiedzy o przedsiębiorczości to część większego projektu pod nazwą "Kreator Przedsiębiorczości", realizowanego przez LGD "Krzemienny Krąg".

- Inicjatywa ma na celu zwrócenie uwagi na lukę w edukacji szkolnej na temat podstawowych zasad przedsiębiorczości- informuje Jarosław Kuba, prezesa stowarzyszenia LGD "Krzemienny Krąg"- Chcemy już od szkoły podstawowej przyzwyczajać dzieci, żeby obcowały z terminem "przedsiębiorczość" po to, żeby kończąc studia, byli przygotowani do świadomego wyboru, czy chcą pracować na etacie, wykorzystując zdobytą wiedzę, czy chcą pójść w kierunku przedsiębiorczości i otwierać własne biznesy.

W zmaganiach z przedsiębiorczością wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z dziesięciu szkół powiatów ostrowieckiego i lipskiego. Sześć najlepszych drużyn przejdzie do kolejnego etapu, w którym będą miały za zadanie przygotować własny biznesplan.

GS


Drukuj