Uczniowie Staszica pomagają zwierzętom

Uczniowie LO nr I im. S. Staszica zaangażowali się w pomoc bezdomnym zwierzętom. To już kolejna akcja grupy "Na cztery łapy", która pomaga samotnym czworonogom.

 

Od lutego ubiegłego roku w szkole działa grupa wolontariacka "Na cztery łapy", która powstała z inicjatywy uczennicy Julii Malickiej. Tworzą ją uczniowie: J. Malicka, A. Ogłaza, A. Ćwik, N. Majcher, M. Majewska, J. Kargulewicz, J. Maj, N. Mroczek, N. Domańska, J. Świercz, J. Pater, N. Snop i J. Wesołowska, a opiekę nad młodzieżą sprawuje wychowawczyni Dorota Mączka.

W ramach współpracy z OSPZ "Animals" młodzież zaangażowana w pomoc bezdomnym zwierzętom zorganizowała ponownie zbiórkę karmy, do której chętnie włączyli się pozostali uczniowie szkoły. Udało się zebrać 283 kg karmy. - Przede wszystkim celem akcji było wsparcie podopiecznych "Animals", a także zmobilizowanie młodzieży do bezinteresownej pomocy bezdomnym zwierzętom. Jednym z założeń zbiórki była chęć uwrażliwienia uczniów na sprawy społeczne i pokazanie, jak sami mogą wpłynąć na poprawę sytuacji lokalnych zwierząt- mówią organizatorzy.

Mottem przewodnim akcji były słowa: "Nie liczy się to, ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz".

GS


Drukuj