Hodowcy gołębi pocztowych podsumowali sezon

Hodowcy opatowskiej sekcji Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych podsumowali sezon. Najlepsi odebrali okazałe puchary i dyplomy, które wręczali Grzegorz Gajewski, burmistrz Opatowa i Sławomir Zimoląg, prezes sekcji Opatów PZHGP.

 

- Cieszę się, że po raz kolejny spotykamy się na uroczystej kolacji, podczas której nagrodzimy najlepszych hodowców z opatowskiej sekcji- mówił Sławomir Zimoląg, prezes sekcji Opatów Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych.- Jako że to czas przedświąteczny, życzę wszystkim zdrowych, pogodnych świąt. Aby nowy rok był dla nas wszystkich jak najlepszy.

Ciepłe słowa pod adresem hodowców padły z ust burmistrza Opatowa Grzegorza Gajewskiego, który podkreślił ich pasję. - Nie znam się na hodowaniu gołębi i rywalizacji w lotach. Sądząc po napisach na pucharach, macie znaczące osiągnięcia. Gratuluję- mówił G. Gajewski.

Jak co roku hodowcy rywalizowali o puchar burmistrza Opatowa. I tak w kategorii gołębi dorosłych w locie z Wittingen (Niemcy) najlepiej spisały się gołębie Andrzeja Mazura. Drugie miejsce przypadło Arkadiuszowi Małkowskiemu, a trzecie - Sławomirowi Zimolągowi. Gołębie młode w locie o puchar burmistrza Opatowa wracały do gołębników z Kępna. Podobnie jak w kategorii gołębi starych wygrał rywalizację Andrzej Mazur. Drugie miejsce przypadło Krzysztofowi Gołąbkowi, a trzecie - Aleksemu Banasiowi.

Opatowska sekcja skupia kilkunastu hodowców. Przeciętnie każdy z nich ma około 100 gołębi, a potentaci - około 200. Koszt utrzymania ptaków to od 4 do 7 tys. zł rocznie. Najwięcej hodowcy wydają na leki, odżywki, karmę w sezonie lotowym.

Najwięcej nagród i wyróżnień zdobył Andrzej Mazur. - To był dla mnie dobry rok. Ptaki nie chorowały. W oddziale i sekcji kilkanaście razy stawałem na przysłowiowym pudle. To był naprawdę udany sezon. Mam 180 gołębi. Muszę stado zmniejszyć o jakieś 20 ptaków. Nie ma nic za darmo. Trzeba ptakom poświęcić dużo czasu- mówi A. Mazur.

Podczas uroczystej kolacji dominującym tematem rozmów były oczywiście gołębie.

(JAZ)


Drukuj