Przedszkolaki powitały narodzonego Jezusa

Wzruszające przedstawienie, nawiązujące do świąt Bożego Narodzenia, zaprezentowały przedszkolaki z PP nr 7.

 

We wtorkowy wieczór w Osiedlowym Domu Kultury "Malwa" zgromadziły się dzieci i ich rodziny, a wspólne, wspaniałe widowisko zachwyciło wszystkich widzów. Po powitaniu zebranych przez dyrektora PP nr 7 Annę Kuligowską jako pierwsi na scenie zaprezentowali się rodzice, którzy zaprezentowali jasełka.

Drugą część przedstawienia rozpoczął dostojny polonez w wykonaniu sześciolatków. Na scenie wystąpiły kolejno wszystkie grupy przedszkolaków reprezentujące różne regiony świata. Dzieci tańczyły w bardzo zróżnicowanych rytmach - hiszpańskich, węgierskich, greckich, afrykańskich amerykańskich, a nawet arabskich. Nie zabrakło oczywiście także naszego polskiego krakowiaka. Każda grupa zaśpiewała przygotowaną na ten szczególny wieczór świąteczną piosenkę.

Barwne widowisko, niezwykła scenografia i charakterystyczne dla danego kraju stroje wywołały niezapomniane wrażenia. W uroczystości, oprócz rodzin przedszkolaków, uczestniczyły też: wiceprzewodnicząca Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Marta Woźnicka - Kuzdak, która odczytała życzenia świąteczne od prezydenta Jarosława Górczyńskiego.

- Jasełka misyjne stają się powoli tradycją przedszkola, gdyż ich ważnym przesłaniem jest nie tylko głoszenie dobrej nowiny o Bożym Narodzeniu, ale uświadomienie, że Jezus przyszedł na świat, by zbawić wszystkich ludzi bez względu na pochodzenie, kolor skóry czy język. Aby zostać zaproszonym do Betlejem na urodziny Jezusa, wystarczy tak mało, trzeba tylko otworzyć swoje serce dla innych i ofiarować im swoją miłość- podkreśla dyrektor Anna Kuligowska.

GS


Drukuj