Zbierali dla Oli

Prawie 300 kg plastikowych nakrętek zebrali uczniowie i nauczyciele opatowskiego "Bartosza". Plastik powędrował do niepełnosprawnej Oli z przeznaczeniem na specjalistyczny sprzęt mający ułatwić codzienne życie.

 

To po szlachetnej paczce, sprzątaniu przedświątecznym u podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej kolejna akcja dobroczynna, w której wzięli udział uczniowie LO im. B. Głowackiego w Opatowie.

Najwięcej, bo 70 kg nakrętek przynieśli do szkoły uczniowie III d. Z kolei uczniowie I technikum zebrali 34 kg, a II c - 23 kg.

Zbiórkę zainicjowali nauczyciele Zespołu Szkół Publicznych w Baćkowicach i za pośrednictwem Małgorzaty Czerwińskiej oraz Ewy Wosik nakrętki trafiły do potrzebującej wsparcia Oli. W sumie ważyły około 300 kg.

- Zbiórka nakrętek to bodaj najłatwiejsza z akcji pomocowych, wystarczy po wypiciu napoju rozejrzeć się wokół za punktem, w którym jest zbiórka nakrętek. Takich miejsc jest wiele i wielu jest potrzebujących. Każdy, kto brał udział w tego typu akcji, nabywa pozytywnego odruchu niewyrzucania zakrętek do śmieci, ale zbierania ich, bo mogą się zamienić w sprzęt medyczny- mówią organizatorzy szkolnej zbiórki.

(JAZ)


Drukuj