Seniorzy rozpoczęli nowy rok z przytupem

Prezydencki program „Aktywny Senior” wkroczył w 2019 rok. Pierwsze tegoroczne zajęcia dla zgromadziły liczne grono spragnionych ruchu seniorów.

 

Informacja o zajęciach trafia do coraz większej grupy odbiorców, o czym świadczy fakt, że za każdym razem pojawiaja się wiele nowych osób. W styczniu Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. zaproponował seniorom w ramach programu gimnastykę przy muzyce. Hasłem przewodnim styczniowych zajęć jest: „Zdrowy kręgosłup”. Instruktorka Małgorzata Kościelak dba o dobór ćwiczeń, mających na celu wzmocnienie ciała. Ćwiczenia bardzo przypadły do gustu uczestnikom. Nie obyło się jednak bez lubianej przez seniorów części tanecznej. Był taniec, śpiew, mnóstwo uśmiechu i pozytywnej energii.

- „Aktywny Senior to zdrowy Senior”, a dotychczasowy odzew ze strony naszych mieszkańców pokazał, że są także młodzi duchem. Chętnie uczestniczą w różnych formach proponowanych aktywności, potrafią się bawić i mają do siebie wiele dystansu. Musimy o nich dbać, żeby mogli nadal służyć radą i pomocą młodemu pokoleniu. Nie zapominajmy, że są nadal rodzicami i dziadkami, którzy mogą nas wiele nauczyć. Ich postawa jest godna podziwu. To nasi wspaniali ambasadorowie. Dlatego zdecydowaliśmy się na kontynuację kampanii „Aktywny Senior” również w tym roku. Nasza propozycja to doskonała forma relaksu i oderwania się od codzienności. Taka forma spędzania wolnego czasu pozwala również na kontakty z innymi seniorami, dalszy rozwój zainteresowań oraz aktywny udział w życiu miasta. Ta akcja to nasz ukłon i podziękowanie dla ostrowieckich seniorów – mówi prezydent Ostrowca Św. Jarosław Górczyński.

Przypominamy, że z uwagi na mecz Ligi Siatkówki Kobiet, w którym miejscowy KSZO zmierzy się w najbliższą środę z Energą MKS Kalisz, zajęcia w dniu 16 stycznia nie odbędą się. MOSiR zaprasza ponownie seniorów 23 stycznia.


Drukuj