Kolejny sukces ostrowieckich policjantów

20 września br., po zakończeniu trzeciego etapu wojewódzkich eliminacji do Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji, zostali wyłonieni zwycięzcy. Na podium zwycięzców znalazł się przedstawiciel KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim asp. szt. Mariusz Walczyk, który zajął 3 miejsce.

 

Trzeci etap Turnieju Służb Dyżurnych rozpoczął się 19 września rano. Funkcjonariuszy zaczęli rywalizację od napisania testu wiedzy składającego się z 60 pytań. Po nim przyszedł czas na symulację, w której każdy z policjantów zmierzył się z tym samym zadaniem w sytuacji maksymalnie zbliżonej do tej, z którą mogą spotkać się w codziennej służbie. Dyżurni mieli do dyspozycji przygotowane w pełni wyposażone stanowisko dowodzenia, a symulacja rozpoczęła się od telefonicznego zgłoszenia, podczas którego mężczyzna przekazywał, że został okradziony. Po ustaleniu szczegółów zdarzenia okazywało się, że doszło do rozboju z użyciem noża. Policjanci w tej konkurencji wykazali się wysokim poziomem profesjonalizmu, umiejętnością zbierania i wartościowania informacji o zdarzeniu oraz dużą znajomością policyjnych procedur. Dodatkowym utrudnieniem była przygotowana przez organizatorów konkursu "niespodzianka". W kulminacyjnym momencie intensywnej pracy do funkcjonariuszy dzwonił interesant, któremu mundurowi musieli udzielić kompletu informacji w związku ze skargą. "Niespodzianka" miała jeszcze bardziej urealnić i odwzorować "naturalne warunki" pracy dyżurnych. Celem było sprawdzenie, jak opanowani są policjanci pracujący w Służbach Dyżurnych i jak bardzo mają podzielną uwagę. Po podliczeniu wszystkich punktów zostali wyłonieni zwycięscy. Najlepszym dyżurnym województwa świętokrzyskiego okazał się podkom. Tomasz Zwolski z KPP w Busku-Zdroju, który zdobył 104 na 110 możliwych punktów. Na drugim miejscu podium stanął asp. szt. Marcin Opałacz z KPP w Staszowie (100 punktów), natomiast na trzecim miejscu uplasował się asp. szt. Mariusz Walczyk z KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim (97 punktów).

Gratulacje i nagrody przekazał zwycięzcom Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach nadinsp. Dariusz Augustyniak oraz Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego ŚUW w Kielcach Michał Warszawski. Teraz najlepszy dyżurny policji województwa świętokrzyskiego będzie reprezentował nasz garnizon w zawodach ogólnopolskich, które odbędą się w listopadzie w Katowicach. Warto przypomnieć, że poprzednie takie zawody ogólnopolskie zawody odbyły się w Białymstoku w 2008 roku. Wtedy zwyciężył reprezentant świętokrzyskiej policji, ówczesny nadkom. Jacek Pisarek, dyżurny z KWP w Kielcach. Takiego wyniku życzymy podkom. Tomaszowi Zwolskiemu. Gratulujemy również sukcesu reprezentantowi ostrowieckiej komendy policji asp. szt. Mariusz Walczyk.

RAS


Drukuj