Dyżurny rozpoznał sprawcę rozbój

W minioną środę, 17 października br. w godzinach wieczornych do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim zgłosił się taksówkarz z pasażerem, który awanturował się podczas zamówionego przez siebie kursu, a następnie nie chciał uiścić opłaty za przejazd taksówką.

W toku czynności wyjaśniających zdarzenie dyżurny ostrowieckiej komendy zwrócił uwagę, że niesforny pasażer taksówki odpowiada rysopisowi osoby, która dokonała rozboju 14 października 2018r. w Ostrowcu Świętokrzyskim. Policjant szybko ustalił, że to właśnie 34-latek zaczepił w minioną niedzielę na jednej z ulic na obrzeżach miasta 27-letnią kobietę. Mężczyzna zażądał od niej pieniędzy, a gdy odmówiła, uderzył ją pięścią w twarz. Zastraszona i poturbowana kobieta oddała mu posiadane przy sobie jedyne 10 zł. Sprawca oddalił się z miejsca rozboju, a pokrzywdzona o całym zdarzeniu powiadomiła policję.

Efektem awantury z taksówkarzem było zatrzymanie mężczyzny, ale za rozbój. W czwartek, 18 października mężczyźnie postawiono zarzut dokonania rozboju na 27-latce, a w piątek został doprowadzony do ostrowieckiej prokuratury, a następnie do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego. Nie jest to bowiem pierwszy wyskok 34-latka, a rozboju dopuścił się w warunkach "recydywy" i wobec tego grozi mu 12, a nawet 18 lat pozbawienia wolności, jeżeli sąd zaostrzy karę.

RAS


Drukuj