Akcja "Znicz 2018" podsumowana

W okresie od środy 31 października do niedzieli 4 listopada 2018 roku drogi powiatu ostrowieckiego podobnie jak na terenie całego kraju objęte były działaniami policji pod kryptonimem "Znicz 2018", której celem było zapewnienie użytkownikom dróg bezpieczne dotarcie do celu podróży i powrotu do domu w czasie wzmożonego ruchu.

 

Podczas tegorocznej akcji "Znicz 2018" na terenie podległym ostrowieckiej komendzie policji funkcjonariusze przeprowadzili 457 kontroli drogowych, w trakcie których sprawdzili trzeźwość 418 kierujących, ujawniając 3 osoby poruszające się pojazdami pod wpływem alkoholu oraz 1 nietrzeźwego rowerzystę. Na terenie powiatu odnotowano 22 kolizje drogowe oraz jeden wypadek drogowy, w którym 1 osoba odniosła obrażenia. Ponadto w 5 przypadkach zostały zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami, z czego 3 kierowców straciło prawo jazdy za jazdę na tzw. "podwójnym gazie", a dwóch - za przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.

Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego w czasie trwania tegorocznej akcji "Znicz" czuwało łącznie ponad 200 policjantów.

RAS


Drukuj