Oszuści znowu aktywni w Ostrowcu

W poniedziałek, 5 listopada br. w godzinach popołudniowych doszło do kolejnego oszustwa. Na jednym z ostrowieckich osiedli do drzwi mieszkania 95-letniego mężczyzny zapukała kobieta.

Pod pretekstem skorzystania z łazienki weszła do mieszkania, a chwilę później weszły jeszcze dwie inne panie, które rozmową zaczęły odwracać uwagę mężczyzny. W czasie tej konwersacji do mieszkania przyszła córka 95-latka i na jej widok kobiety szybko opuściły mieszkanie. Po kilku minutach mężczyzna zorientował się, że został okradziony. Oszustki ukradły seniorowi ponad 6000 złotych.

To kolejny przypadek, gdy oszuści wykorzystali nieuwagę i dobroduszność osoby starszej. Dlatego też wspólnie z policją apelujemy zarówno do seniorów, jak też ich rodzin, by zachowywali czujność w czasie wizyt osób nieznajomych. Sprawcy bezwzględnie wykorzystują nieuwagę, dobroduszność i często niestety naiwność starszych osób, penetrują mieszkania i kradną pieniądze oraz wartościowe rzeczy.

PAMIĘTAJ!

Zawsze w przypadku jakichkolwiek podejrzeń czy wątpliwości prosimy o kontakt z policją osobiście albo telefonicznie pod numerem alarmowym 112.

RAS

 


Drukuj