Policyjny nos ich nie mylił - znaleźli narkotyki

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego ostrowieckiej komendy policji podejrzewali, że jeden z mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego może mieć coś wspólnego z narkotykami. W nocy z 17 na 18 listopada 2018r. na jednej z ulic miasta policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Opel, kierowany przez podejrzewanego 30-latka. W trakcie kontroli pojazdu funkcjonariusze znaleźli zawiniątka zawierające biały proszek, który wstępnie został przez nich zidentyfikowany jako amfetamina w ilości ponad 4 gramów.

W toku dalszych czynności w plecaku należącym do mężczyzny znaleźli elektroniczną wagę. Zawiniątko z białym proszkiem i waga zostały zabezpieczone, a 30-latek trafił do policyjnej izby zatrzymań. Dodatkowo od mężczyzny pobrana została krew do badań na obecność narkotyków w organizmie. Usłyszał on już zarzut posiadania narkotyków, a jeżeli badania krwi potwierdzą, że kierował samochodem pod wpływem narkotyków, poniesie za to dodatkową odpowiedzialność.

Nie było to jedyne zatrzymanie narkotykowe, jakiego dokonali ostrowieccy policjanci. 19 listopada w godzinach popołudniowych ostrowieccy kryminalni zatrzymali tym razem do kontroli pojazd marki Honda. Także w tym przypadku podejrzewali, że może poruszać się w nim mężczyzna posiadający narkotyki. Szybko ich podejrzenie się potwierdziło. W trakcie kontroli pojazdu i osób nim podróżujących policjanci znaleźli u 18-letniego pasażera hondy woreczek foliowy zawierający susz roślinny w ilości ponad 0,7 grama. Wstępna identyfikacja potwierdziła, że była to marihuana. Susz roślinny został zabezpieczony i trafił do policyjnego laboratorium, a zatrzymany nastolatek trafił w policyjnej celi. 19-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Obaj zatrzymani mieszkańcy Ostrowca staną przed sądem. Za posiadanie substancji psychoaktywnych Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

RAS


Drukuj