Ranny nastolatek eskortowany do szpitala

W ubiegłą sobotę po godzinie 18:00 funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy mł. asp. Rafał Kończyk oraz sierż. sztab. Jacek Orzechowski patrolowali rejon DK755. W pewnym momencie w miejscowości Goździelin zauważyli, jak na skrzyżowaniu osobowy citroen wyprzedza radiowóz.

 

Chwilę później funkcjonariusze zatrzymali auto do kontroli. Okazało się, że w jego wnętrzu znajduje się 14-latek, który ma ranę ciętą ręki z silnym krwotokiem i jest właśnie wieziony do szpitala. Mundurowi ocenili, że stan zdrowia chłopca wymagał szybkiej pomocy lekarskiej, a tym samym pilnego transportu do pobliskiego szpitala. Policjanci przekazali informację dyżurnemu ostrowieckiej komendy i błyskawicznie podjęli decyzję o pilotowaniu pojazdu, w którym znajdował się nastolatek. Włączyli w radiowozie sygnały pojazdu uprzywilejowanego i po kilku minutach dojechali wspólnie z chłopcem oraz jego rodzicem do ostrowieckiego szpitala.

Dzięki błyskawicznej pomocy policjantów 14-letni chłopiec szybko i bezpiecznie trafił do szpitala, a jego zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

RAS


Drukuj