KSZO pozyskał atakującą i dyrektora

Anna Miros w końcu porozumiała się z KSZO i od poniedziałku ma wznowić treningi w Ostrowcu Św. Hitem transferowym minionego tygodnia było jednak zatrudnienie na stanowisku dyrektora klubu wielokrotnego medalisty mistrzostw kraju, uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Atlancie Marcina Nowaka.

 

- Oficjalnie rozpocznę pracę od poniedziałku, niemniej już w minionym tygodniu udało się dopiąć choćby sprawy związane ze sprzętem sportowym. Będę starał się nadzorować i pomagać dziewczynom, żeby czuły się komfortowo i myślały wyłącznie o treningach i o graniu.

Sprawami sportowymi będzie zajmował się sztab szkoleniowy, który za to jest odpowiedzialny. Będę się przyglądał tej pracy przy okazji moich obowiązków i na pewno będzie to dla mnie bardzo ważne, ale nie chciałbym wprowadzać dyskomfortu do sztabu szkoleniowego. Nie będę ingerować w ich pracę. Chciałbym zająć się sprawami organizacyjnymi, technicznymi, logistycznymi i tym podobnymi, które w takim klubie jak KSZO, występującym w najwyższej klasie rozgrywkowej, powinny być oczywiste i normalne. Chciałbym to unormować - zadeklarował Marcin Nowak, dyrektor KSZO Ostrowiec S.A.

Co ciekawe, Marcin Nowak do minionego roku był najwyższym zawodnikiem reprezentacji Polski w jej historii. Według oficjalnych danych mierzy aż 215cm wzrostu! Mimo zaawansowanego, jak na sportowca, wieku (43 lata) wciąż pozostaje aktywny. W minionym sezonie grał na poziomie III ligi w warszawskiej Iskrze, a sezon wcześniej występował jeszcze na boiskach siatkarskiej Plus Ligi w Espadonie Szczecin. W Szczecinie próbował już zresztą swoich sił na stanowisku dyrektora sportowego.

W najbliższy weekend siatkarki KSZO rozegrają pierwsze mecze kontrolne, organizując w ostrowieckiej hali międzynarodowy turniej. Obok KSZO zagrają w nim Perły Polesia Mozyr (Białoruś), Polkky Kuusamo (Finlandia), KP Brno (Czechy) i AZS Politechnika Gliwice.

Dzień wcześniej zespół KSZO oraz trzy zagraniczne drużyny zagrają towarzysko także w Opatowie.

Terminarz gier:
Hala Szkoły Podstawowej nr 2 w Opatowie (ul. Kopernika 30):
14 września (piątek)
17:00 Perła Polesia Mozyr Białoruś - Kralovo Pole Brno Czechy
19:00 KSZO Ostrowiec S.A. - Pollky Kuusamo Finlandia
Hala KSZO w Ostrowcu Św. (ul. Świętokrzyska 11):
15 września (sobota)
10:00 Pollky Kuusamo - AZS Gliwice
12:00 KSZO Ostrowiec S.A. - Kralovo Pole Brno
14:00 Perła Polesia Mozyr - Pollky Kuusamo
16:00 Kralovo Pole Brno - AZS Gliwice
18:00 KSZO Ostrowiec S.A - Perła Polesia Mozyr
16 września (niedziela)
10:00 AZS Gliwice - Perła Polesia Mozyr
12:00 Kralovo Pole Brno - Pollky Kuusamo
14:00 KSZO Ostrowiec S.A - AZS Gliwice

J. Słodkiewicz


Drukuj