Ligocki trzeci w Kielcach

Na kortach klubu sportowego "Tęcza społem" w Kielcach rozegrano mocno obsadzone zawody tenisowe - XXIII Otwarte Mistrzostwa o Puchar Gór Świętokrzyskich, Memoriał Adama Brochólskiego oraz Memoriał Adama Krajewskiego.

W turnieju udział wzięli zawodnicy Ostrowieckiego Stowarzyszenia Tenisowego Winner. W kategorii +35 wystąpili Łukasz Ligocki oraz Zbigniew Dąbrowski. W 1/8 finału Dąbrowski pokonał Pawła Garnuszka 6-3 6-3, ale w kolejnej rundzie z powodu odnowienia się kontuzji kostki i kolana musiał uznać wyższość Rafała Ucińskiego 6-7(4) 0-6.

Dużą niespodziankę turnieju sprawił Łukasz Ligocki. W 1/8 finału ostrowczanin miał wolny los. W swoim pierwszym spotkaniu trafił na rozstawionego z dwójką Tomasza Niechciała. Po ponad 2,5-godzinnym pojedynku nieoczekiwanie wygrał Ligocki 2-6 7-5 6-2. W półfinale Ligocki trafił na rozstawionego z czwórką Tomasza Prandotkę z Jędrzejowa. Lepiej dysponowany rywal wygrał po 3-godzinnym pojedynku 6-4 6-2.