Chętnych do SMS nie brakuje

Piłka nożna dziewcząt i chłopców, siatkówka dziewcząt i chłopców, lekkoatletyka, pływanie, waterpolo i piłka ręczna chłopców - w takich dyscyplinach w oddziałach mistrzostwa sportowego ostrowieckiej szkoły szkolić się będą w nadchodzącym roku szkolnym młodzi sportowcy.


W ostatnich dniach kandydaci na uczniów SMS uczestniczyli w egzaminach sprawnościowych. Ich pozytywne zaliczenie jest warunkiem koniecznym zakwalifikowania do wybranej klasy.

- Sprawdziany, zgodnie z rozporządzeniem MEN, zostały opracowane przez polskie związki sportowe. Frekwencja podczas testów sprawnościowych była wyższa niż w ubiegłym roku, co pozwala optymistycznie patrzeć na wyniki rekrutacji- mówi dyrektor szkoły Anna Trojanowska. - Ponadto wśród kandydatów ubiegających się o przyjęcie do naszej szkoły jest wielu utalentowanych zawodników, reprezentujących naprawdę wysoki poziom sportowy.

Ostrowiecka SMS, mimo że jest bardzo młodą placówką, może pochwalić się licznymi sukcesami uczniów zarówno w zawodach lokalnych, jak też ogólnopolskich czy europejskich. Wśród jej uczniów i absolwentów są członkowie Kadry Polski, mistrzowie kraju, a nawet wicemistrz Europy.

Warto dodać, że uczeń szkoły mistrzostwa sportowego nie musi zmieniać barw klubowych. Może uczyć się i trenować w Ostrowcu Św., jednocześnie biorąc udział w rozgrywkach razem ze swoją drużyną.

G. Soboń


Drukuj