Pobiegną w Ćmielowie i Ostrowcu Św.

Dwie imprezy biegowe czekają nas w najbliższy weekend na terenie powiatu ostrowieckiego. W sobotę odbędzie się piąta edycja Biegu Papieskiego w Ćmielowie, a w niedzielę - pierwsza odsłona Ostrowieckiego Półmaratonu Leśnego organizowanego przez stowarzyszenie OstroBiec.

 

W Ćmielowie głównym punktem imprezy będzie uliczny bieg na dystansie 10km ze startem i metą na stadionie Świtu. Internetowe zapisy zostały zakończone w minionym tygodniu. Na liście startowej jest 56 osób, ale limit ustalono na 100 osób, dlatego zapisy prowadzone będą jeszcze w dniu imprezy (do godzinny 11:40 w biurze zawodów na stadionie). Opłata startowa w Biegu Głównym wynosi 25 zł, a dla mieszkańców gminy Ćmielów - 15 zł. Start Biegu Głównego nastąpi o godzinie 12. O godzinie 13.30 odbędą się biegi dla dzieci.

Dzień później, tj. 7 października, stowarzyszenie OstroBiec zorganizuje I Ostrowiecki Półmaraton Leśny oraz Siódemkę Leśną (dla mniej zaawansowanych). Start obu biegów nastąpi w tym samym czasie, o godzinie 10. Limit uczestników w Leśnej Siódemce wynosi 100 osób, a w I Ostrowieckim Półmaratonie Leśnym - 200 osób. W miniony weekend na listach startowych było odpowiednio 67 i 141 osób, a więc miejsca jeszcze są. Zapisy internetowe będę kontynuowane jeszcze w tym tygodniu, aż do 3 października (na stronie www.zapisy.ostrobiec.pl) oraz w dniu imprezy w biurze zawodów (7:30 - 9:30). Koszt udziału to w tej chwili już 40zł (za 7km) i 55zł (za 21km), a w dniu zawodów kwoty te wzrosną jeszcze o 10zł.

Co ciekawe, udział w biegu zapowiedzieli dwaj znani biegacze długodystansowi (ultra) - Kamil Leśniak i Tomasz Walerowicz. Obaj, choć pochodzą z Ostrowca Św., mieszkają setki kilometrów od rodzinnego miasta. Okazuje się jednak, że duża odległość nie stanowi przeszkody i obaj zgodzili się nie tylko zostać ambasadorami imprezy, ale też wziąć czynnie w niej udział.

Wciąż trwają też zapisy do Ostrowieckich Biegów Niepodległości 2018, które odbędą się 11 listopada po ulicach Ostrowca Św., ze startem i metą na Miejskim Stadionie Sportowym KSZO. Od poniedziałku wzrosła opłata startowa za udział w Biegu Głównym (10km) i ulicznym marszu nordic walking (5km) do 40zł (w dniu imprezy - 50zł). Zapisać można się na stronie www.ostrowiecbiega.pl.

J. Słodkiewicz


Drukuj