Polska vs Litwa w Ostrowcu Św.

Wielkie bokserskie emocje czekają nas pod koniec października. W Hali Sportowo - Widowiskowej MOSiR w Ostrowcu Św. spotkają się reprezentacje Polski i Litwy w ramach Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego. Bilety do nabycia już w tym tygodniu w kilku punktach w mieście.

 

W marcu minionego roku Polacy zmierzyli się w Ostrowcu Św. z reprezentacją Białorusi podczas meczu inaugurującego nowy projekt Polskiego Związku Bokserskiego pod nazwą Światowa Konfrontacja Boksu Olimpijskiego. Wtedy ostrowiecka hala okazała się szczęśliwa dla Polaków, którzy wygrali mecz w stosunku 14:10, a bokserskie widowisko oglądało ponad 2 tysiące kibiców. Po kilkunastu miesiącach biało-czerwoni wracają zatem do naszego miasta, a ich rywalem będzie równie mocna reprezentacja Litwy.

- Myślę, że to będzie ekipa na miarę naszych możliwości. Walki powinny być wyrównane, co na pewno wróży sporo emocji. Warto pojawić się na trybunach, bo zapowiada się wielkie bokserskie święto - zachęca wiceprezes KSZO ds. boksu Łukasz Dybiec. - Bilety będą dostępne już w tym tygodniu i będzie je można nabyć w kilku miejscach miasta, m.in. w hali MOSiR-u. Najtańsze wejściówki będą kosztować 15zł, co chyba nie jest ceną wygórowaną jak na ostrowieckie warunki. Mam nadzieję, że hala znów wypełni się kibicami boksu i wspólnie stworzymy wielkie widowisko - dodaje Łukasz Dybiec, który pełni również funkcję przewodniczącego wydziału ds. finansowych i marketingu Polskiego Związku Bokserskiego.

Za dwa tygodnie w Ostrowcu Św. odbędzie się konferencja promująca wydarzenie, w której uczestniczyć będą jej główni bohaterzy. Wiadomości Świętokrzyskie objęły imprezę patronatem medialnym.

J. Słodkiewicz


Drukuj