Zgoda przed sezonem

Wielkimi krokami zbliża się nowy sezon w rozgrywkach świętokrzyskiej III ligi tenisa stołowego. Weźmie w nich udział drużyna STS Zgoda Janik.

 

W nowym sezonie rozgrywki czeka reorganizacja. Polski Związek Tenisa Stołowego połączył okręgi łódzki i świętokrzyski, tworząc III ligę świętokrzyską tenisa stołowego, w której będzie występowała drużyna STS Zgoda Janik.

W sezonie 2018/2019 STS Zgoda Janik reprezentować będą: Tomasz Banasik (kapitan), Damian Listek, Andrzej Podsiadło, Zygmunt Szatko, Piotr Zwoliński, Sławomir Kasprowicz, Krzysztof Tokarski , Robert Szczecina i Maciej Dziedzic (menadżer drużyny).

- Zespół rozpoczął przygotowania we wrześniu, trenując w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Janiku, gdzie doskonalimy umiejętności techniczne i taktyczne. Dużo pracujemy także nad wytrzymałością, ponieważ zmiana systemu rozgrywek będzie wymagała od zawodników dobrej kondycji - mówi menadżer drużyny Maciej Dziedzic.

W III lidze świętokrzyskiej rywalizować będzie 10 zespołów. Każdy zawodnik będzie musiał rozegrać cztery mecze singlowe i jeden deblowy. W sumie w jednym meczu drużyna będzie mogła zdobyć maksymalnie 18 punktów. Będzie większa rywalizacja zawodników, więcej meczy do rozegrania, co na pewno uatrakcyjni rozgrywki i ucieszy kibiców.

- Atmosfera w drużynie jest dobra, na treningach jest duża rywalizacja, a w jakim składzie wystąpimy w pierwszym meczu, to zobaczymy już 7 października, kiedy podejmować będziemy drużynę UKS Orlęta II Bilcza. Zakładamy, że w tym sezonie powinniśmy powalczyć w fazie finałowej, to jest o miejsca 1-5 - dodaje Maciej Dziedzic.

Ważnym elementem pracy sekcji jest również szkolenie młodzieży. W ubiegłym roku szkolnym uczniowie PSP w Kunowie i ZSP w Janiku odnieśli cenne zwycięstwa w turniejach na szczeblu powiatu i województwa. Na uwagę zasługują osiągnięcia Mateusza Kaptura, który zajął pierwsze miejsce w województwie świętokrzyskim w swojej kategorii i w sezonie 2018/2019 będzie reprezentował klub w turniejach WTK województwa świętokrzyskiego w kategorii kadet. W pierwszym turnieju, który odbył się w Bilczy na początku września, zajął wysokie 3 miejsce.

J. Słodkiewicz


Drukuj