Szansa na rolkach

W Skarżysku-Kamiennej rozegrano w miniony weekend Świętokrzyski Mityngu Wrotkarski Olimpiad Specjalnych. W zawodach uczestniczyło 8 osób z Klubu Olimpiad Specjalnych Szansa, działającym przy Stowarzyszeniu na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej Szansa.

 

Uczestnicy mieli do pokonania różne dystanse, w zależności od możliwości sprawnościowej. Grupy sprawnościowe zostały wyłonione na podstawie preeliminacji.

- Nasi zawodnicy wystartowali w wyścigach na dystansach 100m, 200m, 300m, 500m,700 m oraz w sztafecie 2x100m. Wywalczyliśmy 8 medali, w tym 4 złote, 1 srebrny i 3 brązowe oraz jedno miejsce tuż za podium - relacjonuje trener Szansy Przemysław Walczyk.

Złote medale zdobyli Marcin Dunal (na 300m), Paweł Dunal (500m), Robert Kozłowski (200m) i zespołów sztafetowy 2x100m w składzie Marcin i Paweł Dunal. Damian Przygoda w swoim debiucie zdobył srebrny medal na 200m, a na 100m zajął 4. miejsce. Brązowe medale wywalczyli Marcin Dunal (500m), Paweł Dunal (700m) i Robert Kozłowski (300m).

- Bardzo się cieszę, że nabyte dzięki treningom i obozom sportowym umiejętności, w których biorą udział podopieczni Szansy, przynoszą wymierne efekty. Szczególnie w tak trudnej i technicznej dyscyplinie, jakim jest jazda na rolkach - mówi Robert Rogala, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej Szansa. - Za każdym razem, gdy nasi reprezentanci wyjeżdżają na zawody, to z dużym niepokojem oczekujemy informacji o ich osiągnięciach, choć naturalnie nie chodzi o to, żeby zawsze za wszelką cenę wygrywać. To przede wszystkim musi sprawiać im przyjemność i frajdę. Taką filozofię wpajają zawodnikom Szansy nasi trenerzy. Wiem, że przynosi to niesamowicie pozytywne efekty - dodaje kierownik Rogala.

Na zawodach w Skarżysku-Kamiennej Szansę reprezentowali: Marcin Dunal, Paweł Dunal, Robert Kozłowski, Damian Przygoda, Tomasz Taborski, Marcin Ziewiec oraz trenerzy Przemysław Walczyk i Remigiusz Woźniak.

J. Słodkiewicz


Drukuj