Kołton w kadrze na Litwę

W miniony czwartek odbyła się konferencja promująca bokserski mecz Polska - Litwa w ramach Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego, która 26 października odbędzie się w Ostrowcu Św. Dużą niespodzianką i ukłonem w stronę gospodarzy jest powołanie do reprezentacji Polski na to wydarzenie zawodnika KSZO - Andrzeja Kołotona.

 

W konferencji wzięli udział prezydent Ostrowca Św. Jarosław Górczyński, prezesi KS KSZO Piotr Dasios i Łukasz Dybiec, wiceprezes Polskiego Związku Bokserskiego, kielczanin Grzegorz Nowaczek, trener polskiej kadry Ivan Juszczenko oraz powołana na mecz Polska - Litwa trójka pięściarzy reprezentująca kluby z województwa świętokrzyskiego - Daniel Adamiec i Bartosz Gołębiewski (obaj z kieleckiego Rushha) i Andrzej Kołton (KSZO).

Grzegorz Nowaczek zdradził, że decyzja o powierzeniu organizacji meczu dla Ostrowca Św. zapadła w PZB jednogłośnie. Wpływ na taką przychylność centrali miały bardzo pozytywne opinie po meczu Polaków z Białorusią, który odbył się w hali KSZO w marcu ubiegłego roku. Komplementów pod adresem gospodarzy tamtego wydarzenia nie szczędził też reprezentant Polski Daniel Adamiec. Chwalił zarówno organizację, całą otoczkę tworzącą widowisko, jak i atmosferę na widowni, która poprowadziła ich wtedy do zwycięstwa.

Ukraiński szkoleniowiec biało - czerwonych zakomunikował natomiast, że pełną kadrę na mecz z Litwą poznamy po Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, które w niedzielę rozpoczęły się w Sulejowie. Co ciekawe, zakwalifikowało się do nich sześciu zawodników KSZO - Dominik Gajewski (49kg), Daniel Surowiec (52kg), Kamil Surowiec (60kg), Sebastian Gierada (60kg), Damian Kaczorowski (81kg) i Mateusz Molendowski (+91kg). Co zrozumiałe, szansę na dostanie się do kadry mają jednak niewielkie. Trener Juszczenko będzie tam bacznie przyglądał się głównie pretendentom do mistrzowskich tytułów.

- Cieszę się, że będę mógł zaprezentować się w biało - czerwonych barwach przed własną publicznością. Postaram się pokazać z jak najlepszej strony i wygrać tę walkę - mówił podekscytowany otrzymaniem powołania do kadry Polski na mecz z Litwą, ubiegłoroczny brązowy medalista mistrzostw kraju seniorów Andrzej Kołton.

Przed meczem kadra Polski zbierze się w Ostrowcu Św. na pięciodniowym zgrupowaniu, gdzie będzie szlifować formę na konfrontację z Litwinami.

Mecz będzie transmitowany na żywo przez TVP Sport i trzykrotnie później retransmitowany. Jak podkreślił Grzegorz Nowaczek, powinien być bardzo dobrą promocją dla Ostrowca Św., gdyż za każdym razem będzie przed nim emitowany specjalny 30-sekundowy spot reklamujący miasto - gospodarza.

Bilety można nabyć w hali KSZO, Pływalni Rawszczyzna oraz sklepach Centrum Sport i Active Zone. Najtańsze kosztują 15 zł.

Patronat medialny nad imprezą sprawują Wiadomości Świętokrzyskie.

J. Słodkiewicz


Drukuj