Emocji nie zabrakło

Mnóstwo frajdy i dobrej zabawy sprawiły uczniom i nauczycielom opatowskiej szkoły "na górce" mecze pokazowe na nowym boisku wielofunkcyjnym. Uczniowie tej szkoły zmierzyli się z seniorami KSZO Ostrowiec i Wisły Sandomierz. Inicjatorem i organizatorem zmagań był Waldemar Domagała, nauczyciel, trener i animator sportu.

 

Rywalizacja rozpoczęła się od uroczystej prezentacji drużyn i wymiany okolicznościowych prezentów. Dyrektor szkoły "na górce" Magdalena Gdowska podziękowała drużynom z Ostrowca i Sandomierza za przyjazd do Opatowa i rozegranie pokazowych meczów. Kapitanowie drużyn przyjezdnych otrzymali okazałe okolicznościowe puchary, a w ramach rewanżu przekazali szkole piłki z autografami piłkarzy.

- Na nowym boisku, które nazywam swoim dzieckiem, rozgrywamy wielki turniej piłki nożnej z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę- mówi Waldemar Domagała, nauczyciel wychowania fizycznego w tej szkole. - W rywalizacji bierze udział ponad 180 uczniów. Zmagania sportowe traktują bardzo poważnie, ale grają w duchu fair play. Rozgrywki zakończymy w tym tygodniu. Zespoły otrzymają puchary, a cztery najlepsze pojadą nieodpłatnie na mecz reprezentacji Polski w piłce nożnej. Serdecznie się cieszę, że nasi młodzi piłkarze mogą dzisiaj zmierzyć się z seniorami zespołów grających na co dzień w III lidze. Mogą się od nich wiele nauczyć. Miło, że w tych drużynach występują wychowankowie OKS Opatów. Wyniki nie są ważne, choć nikt nie lubi przegrywać. Dziś są sami zwycięzcy.

Kibice, którzy przyszli obejrzeć pokazowy turniej, zobaczyli w akcji także byłych piłkarzy. Mimo różnicy wieku Tomasz Żelazowski, Dariusz Pietrasiak, Tadeusz Krawiec, Marcin Wróbel nie ustępowali pola młodszym zawodnikom.

Zawody sędziowali Paweł Tracz i Bartosz Kasprzyk.

"Szkoła na górce": Jakub Ożdżyński, Adrian Kaczmarczyk, Adrian Dąbrowski, Michał Kaczmarczyk, Dominik Żyłowicz, Sebastian Mazur, Jakub Łukawski, Nikodem Kuchniak, Jakub Niedbała, Patryk Głodek, Piotr Stępień, Jakub Kowalski, Karol Głąb, Adam Sobczyk, Kamil Szczepański, Igor Oraniec, Patryk Kurpis, Konrad Olaś.

Wisła Sandomierz: Dariusz Pietrasiak, Wiktor Putin, Krystian Sornat, Jakub Konefał, Jakub Łata, Kamil Puc, Piotr Gospodarczyk.

KSZO Ostrowiec: Tomasz Żelazowski, Tadeusz Krawiec, Marcin Wróbel, Kamil Łokieć, Kamil Bełczowski, Kacper Ziółkowski, Konrad Zacharski, Bartłomiej Smuczyński.

(JAZ)


Drukuj