Rozmowy o dopingu

Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Św. odwiedził dr Dariusz Błachnio, kierownik Departamentu Informacyjno- Edukacyjnego Polskiej Agencji Antydopingowej POLADA. Na spotkaniu z młodymi zawodnikami mówił o największych zagrożeniach dopingowych oraz o zasadach i przebiegu kontroli antydopingowej.

 

- Polska Agencja Antydopingowa realizuje program edukacyjny w zakresie poszerzania wiedzy dotyczącej zjawiska dopingu w sporcie, który skierowany jest do trzech grup odbiorców. Najszerszą z nich stanowi młodzież gimnazjalna i licealna, która w szczególny sposób narażona jest na problem dopingu oraz na stosowanie suplementów diety bez wymaganej wiedzy i kontroli- wyjaśnił dr Dariusz Błachnio.

Po spotkaniu przedstawiciel POLADY przekazał sporo gadżetów reklamujących zasadę fair -play w sporcie, w tym czapeczki i koszulki. A szkoła otrzymała specjalny certyfikat za aktywny udział w Antydopingowym Edukacyjnym Programie "Fair Play- Gram Czysto" i promowanie zasad czystego sportu.

- Na młodych sportowców czyha wiele pokus wynikających z chęci osiągnięcia szybkiego i znaczącego sukcesu, dlatego tak ważna jest świadomość związanego z tym ryzyka- powiedziała dyrektor szkoły Anna Trojanowska.- Mając to na uwadze, bez wahania skorzystaliśmy z możliwości zaproszenia do nas fachowca, jakim niewątpliwie jest dr Błachnio. Cieszymy się, że do tego spotkania doszło.

Ostrowiecka SMS jest jedną z kilkunastu w Polsce, które odwiedził przedstawiciel Polskiej Agencji Antydopingowej, by wyjaśnić, jak ważna jest ostrożność przy zażywaniu suplementów diety czy przyjmowaniu leków, które mogą zawierać substancje zabronione.

GS


Drukuj