Chcą stadionu

Środowiska biegaczy w Ostrowcu Św. coraz głośniej domagają się budowy stadionu lekkoatletycznego. Na początek postanowili obrać sprawdzoną drogę, jaką przeszła Rawka od Nowa, założyli na portalu społecznościowym wydarzenie, które nazwali petycją do władz miasta i powiatu.

 

Bieganie w Ostrowcu Św. cieszy się od kilku lat niesłabnącą popularnością. Ostrowczanie trenują bieganie profesjonalnie w ramach sekcji lekkoatletycznej w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego oraz amatorsko, czy to w organizowanych przez miasto zajęciach Biegam Bo Lubię, czy spotkaniach organizowanych przez Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy OstroBiec. Imprezy biegowe organizowane w mieście pokazują, że liczba amatorów biegania w Ostrowcu Św. rośnie. W biegu ulicznym na dystansie 10 km zorganizowanym przez MOSiR w ramach Ostrowieckich Biegów Niepodległości 2018 wzięło udział ponad 150 biegaczy z miasta.

- Brak stadionu to największa bolączka naszego środowiska. Ja nie chcę jakiegoś spektakularnego stadionu z wielkimi trybunami jak w Chorzowie. Mnie się marzy w Ostrowcu Św. niewielki stadion z trzema torami. Może być mały, skromny, ale niech ma równe 400 metrów i będzie nasz, blisko - mówił na mecie Ostrowieckich Biegów Niepodległości 2018 jego zwycięzca Sylwester Lepiarz, mieszkaniec powiatu ostrowieckiego.

"Bieganie jest coraz popularniejszym sportem i stadion lekkoatletyczny w drugim co do wielkości mieście w województwie świętokrzyskim powinien być standardem, a nie marzeniem. Mamy Szkołę Mistrzostwa Sportowego i w swoich szeregach ma ona wielu utalentowanych lekkoatletów. Szkoda, że nie mają gdzie trenować. Również my amatorzy chętnie poprawilibyśmy swoje wyniki, trenując na bieżni. Dlatego to wydarzenie jest petycją do władz miasta i powiatu o utworzenie miejsca do godnych treningów lekkoatletycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych z naszego miasta. Pokażmy, że stadion lekkoatletyczny to nie fanaberia, ale konieczność miasta XXI wieku" - czytamy w opisie stworzonego na profilu facebookowym stowarzyszenia OstroBiec wydarzenia.

- Budowa stadionu powinna być jednym z priorytetów obecnych władz miasta i powiatu. Stadion lekkoatletyczny sprawi, że dzieci i młodzież rozwiną swoje sportowe talenty i będą reprezentować nasze miasto na arenie krajowej i światowej oraz będzie można organizować profesjonalne zawody we wszystkich kategoriach wiekowych. Pozwoli on również na rozwój biegania jako podstawowej formy ruchu wśród mieszkańców naszego miasta. Profesjonalny stadion lekkoatletyczny to wspaniała wizytówka miasta jako miejsca przyjaznego dla wszelkich aktywności sportowych. Stowarzyszenie stanowi głos biegaczy, którzy walczą o spełnienie tego marzenia. Pierwszym krokiem jest internetowe wydarzenie, które ma na celu pokazanie, że dla mieszkańców to ważna potrzeba. Będą oczywiście i inne kroki. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w wydarzeniu - skomentowała sprawę dla Wiadomości Świętokrzyskich prezes OstroBiec Anna Bober.

Co ciekawe, projekt stadionu lekkoatletycznego przy ostrowieckiej Szkole Mistrzostwa Sportowego powstał cztery lata temu i przez ten czas nie doczekał się realizacji.

J. Słodkiewicz


Drukuj