OstroBiec ma już rok

W miniony wtorek Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy "OstroBiec" obchodziło swoje pierwsze urodziny. Dokładnie 27 listopada 2017 roku grupa 18 osób powołała nowy twór do życia. Na czele stanęła jego pomysłodawczyni Anna Bober.

 

W skład zarządu weszli ponadto Ireneusz Bogucki (zastępca prezesa), Marlena Pięta (sekretarz), Kamil Bernacki (skarbnik) i Robert Bęben. Działania zarządu nadzoruje komisja rewizyjna w składzie Jacek Maluha, Mirosław Lipiec i Łukasz Żaczek. Stowarzyszenie zrzesza 66 członków zwyczajnych oraz 2 honorowych. Ambasadorami OstroBiec została dwójka utytułowanych biegaczy pochodzący z Ostrowca Świętokrzyskiego - Tomasz Walerowicz i Kamil Leśniak.

- Najważniejszym celem stowarzyszenia jest promocja i upowszechnianie biegania jako najprostszej formy ruchu oraz organizacja imprez biegowych i cyklicznych spotkań biegowych o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Angażujemy się również w działalność charytatywną. Cele te udaje nam się realizować. W pierwszym roku działalności zorganizowaliśmy pięć imprez biegowych oraz mnóstwo biegowych wydarzeń - wylicza sekretarz OstroBiec Marlena Pięta.

Pierwszą imprezą zorganizowaną przez OstroBiec był Bieg dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy". W zorganizowanym 14 stycznia w Parku Miejskim biegu wzięło udział 150 osób, a do skarbonek WOŚP zebrano 4027zł. Miesiąc później w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin odbył się Bieg charytatywny dla Olesia na 5km i 1km. W biegu wzięło udział 179 osób, a na leczenie chorego chłopca udało się wspólnie zebrać 6206 zł. W maju również na Gutwinie odbył się 12- godzinny bieg "Kilometry Dobra", podczas którego członkowie OstroBiec zbierali środki pieniężne na remont Domu Dziecka w Denkowie. Udało się zebrać 2567 zł. 17 czerwca w ramach Dni Ostrowca Św. stowarzyszenie OstroBiec zorganizowało I Bieg o Puchar Radia Ostrowiec. W biegu na dystansie 4km uczestniczyło 92 osoby dorosłe oraz liczna grupa dzieci. Największym wydarzeniem w pierwszym roku działalności był zorganizowany 7 października I Ostrowiecki Półmarton Leśny oraz Leśna Siódemka. W imprezie wzięło udział w
sumie 267 osób dorosłych oraz liczna grupa dzieci.

Członkowie stowarzyszenia OstroBiec zapraszali również ostrowczan do wspólnego biegania w ramach cyklicznych spotkań organizowanych pod hasłami "Rozbiegana niedziela", "Leśne truchcikanie", "Truchcikanie dla początkujących" oraz "Formy budowanie przez ciała wzmacnianie".

W ostatnich dniach członkowie stowarzyszenia OstroBiec zainicjowali akcję nagłaśniającą potrzebę budowy stadionu lekkoatletycznego w Ostrowcu Św. Planują też następne biegi. Już 9 grudnia zorganizują Bieg z Mikołajem dla dzieci, 6 stycznia 2019 - tradycyjny Bieg do Kaplicy, a 8 października - II Ostrowiecki Półmaraton Leśny.

Członkiem stowarzyszenia OstroBiec może zostać każdy chętny, wypełniając deklarację przystąpienia i regularnie opłacając składkę.

J. Słodkiewicz


Drukuj