Teoretycznie i praktycznie o piłce nożnej

Po raz 5. Opatów był gospodarzem kursokonferencja Grassroots. W zajęciach prowadzonych przez fachowców z najwyższej półki uczestniczyło prawie 400 osób. Jak co roku szkolenie odbyło się w auli i hali LO "Bartosza" Głowackiego.

 

- Nieskromnie powiem, że to my organizujemy kursokonferencje Grassrots najlepiej w Polsce- mówi Waldemar Domagała, trener KSZO 1929, nauczyciel wychowania fizycznego w ZS nr 1 w Opatowie. - Ewenementem jest to, że patronat nad przedsięwzięciem sprawuje starosta. W organizację włączają się władze oświatowe. Nasza młodzież po raz kolejny stanęła na wysokości zadania i znakomicie zaangażowała się w obsługę kursokonferencji Grassroots. Dziękuję za pracę uczniom żywieniówki, mundurówki i logistykom, a z "Bartosza" uczniom klasy ratownictwa medycznego. W sumie w organizację włączyło się 70 osób.

Zadowoleni z organizacji byli uczestnicy szkolenia. - Organizacyjne kursokonferencja w Opatowie to perełka. Jest bardzo profesjonalnie przygotowana. Mamy wszystko od kawy, ciasta pod napoje, obiad. Dla nas trenerów to okazja do zdobycia nowej wiedzy, ale także spotkania się z kolegami, integracji, wymiany doświadczeń- mówił Dariusz Pietrasiak, trener Wisły Sandomierz, były reprezentant Polski w piłce nożnej.

Zajęcia były podzielone na dwa etapy. W części teoretycznej przybliżono uczestnikom najnowsze trendy w szkoleniu dzieci i młodzieży. Prelegenci - szkoleniowcy z Polskiego Związku Piłki Nożnej przekazali wytyczne dotyczące pracy z dziećmi do dwunastego roku życia. W ramach kursokonferencji zaprezentowano informacje dotyczące realizowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej projektów, zmian w szkoleniach dzieci i młodzieży. W części praktycznej instruktorzy wcieli w praktykę omawianą wcześniej teorię. W pokazowych zajęciach uczestniczyli piłkarze z jednej z kieleckich szkółek.

(JAZ)


Drukuj