Kalendarz biegacza

Znamy już terminy najważniejszych imprez biegowych, które w 2019 roku odbędą się w Ostrowcu Św. W minionym tygodniu harmonogram swoich imprez podał Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Ofertą uzupełniają imprezy organizowane przez Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy OstroBiec oraz Stowarzyszenie Szkoła Mistrzów.

 

Biegowy rok 2019 zainaugurowany zostanie już 5 stycznia, kiedy OstroBiec zorganizuje tradycyjny Bieg do Kaplicy z Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin (udział wziąć mogą wszyscy, nie obowiązują zapisy) na dystansie ok. 20 kilometrów. 13 stycznia OstroBiec wspólnie z ostrowieckim sztabem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizują w Parku Miejskim II Bieg WOŚP - Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy (dwa dystanse - 2 i 5km). Zapisy prowadzone są na stronie www.zapisy.ostrobiec.pl.

3 marca w Ostrowcu Św. po raz pierwszy odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Tropem Wilczym. Organizacji podjęło się Stowarzyszenie Szkoła Mistrzów na rzecz rozwoju Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Św. Impreza odbędzie się w lesie obok Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin, a bieg główny liczyć będzie 10km.

12 maja zainaugurowana zostanie siódma edycja cyklu biegów MosirGutwinRun. W maju odbędzie się również organizowany przez MOSiR Ostrowiecki Bieg Wiosny. Finałowe imprezy tradycyjnie odbędą się jesienią. Stowarzyszenie OstroBiec 6 października na Gutwinie zorganizuje drugą odsłonę Ostrowieckiego Półmaratonu Leśnego, a MOSiR 11 listopada Ostrowieckie Biegi Niepodległości 2019.

Harmonogram imprez biegowych:
5 stycznia: Bieg do Kaplicy,
13 stycznia: II Bieg WOŚP,
12 maja: 1. runda VII MosirGutwinRun 2019,
3 marca: Tropem Wilczym,
25 maja: Ostrowiecki Bieg Wiosny,
2 czerwca: 2. runda VII MosirGutwinRun 2019,
7 lipca: 3. runda VII MosirGutwinRun 2019,
25 sierpnia: 4. runda VII MosirGutwinRun 2019,
15 września: 5. runda VII MosirGutwinRun 2019,
6 października: II Ostrowiecki Półmaraton Leśny,
13 października: 6. runda VII MosirGutwinRun 2019,
11 listopada: Ostrowieckie Biegi Niepodległości 2019.

J. Słodkiewicz


Drukuj