Sukcesy pływaków i waterpolistów ostrowieckiego SMS-u

Wicestarosta Powiatu Ostrowieckiego Andrzej Jabłoński oraz naczelnik Wydziału Edukacji, Opieki Zdrowotnej i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego Mariusz Łata nagrodzili młodych pływaków i waterpolistów – zawodników KSZO Ostrowiec Św. i uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Św.

 

Najmłodsi waterpoliści Filip Budzyn, Daniel Idzikowski, Igor Ostrowski, Jan Skaliński, Wiktor Staniszewski i Dariusz Woźniak, zostali powołani do kadry Polski juniorów młodszych w piłce wodnej. Trenują pod okiem Mariusza Staweckiego.

Wiktor Staniszewski i Dariusz Woźniak podczas rozgrywanego w Ostrowcu Św. VIII Międzynarodowego Turnieju Mikołajkowego w Piłce Wodnej o Puchar Prezydenta Miasta, który poprzedziło zgrupowanie Kadry Polski Juniora Młodszego, zostali wytypowani przez serbskiego koordynatora młodzieżowych reprezentacji Polski Aleksandara Krstonosića do wyróżnienia tytułem MVP i otrzymali statuetki dla najlepszych zawodników turnieju. Polacy zmierzyli się ze swoimi rówieśnikami (rocznik 2004 i młodsi) z Litwy i Ukrainy.

Pływacy
Podczas rocznikowych Zimowych Mistrzostw Polski zdobyli oni sześć medali, pobili 7 rekordów okręgu świętokrzyskiego, odnotowali 14 awansów do Finału A i 12 awansów do Finału B.
Poznajmy medalistów i rekordzistów:
MISTRZOSTWA POLSKI 16-LATKÓW
Dominik Bielawa – złoty medal na 50 m styl. klasycznym, srebrny medal na 100 m styl. klasycznym
Jan Król – brązowy medal na 50 m styl. grzbietowym
Sztafeta: Jan Król, Michał Klimas, Dawid Majsak i Dominik Bielawa – srebrny medal na dystansie 4 x 100 m styl. zmiennym
MISTRZOSTWA POLSKI 15-LATKÓW
Patryk Stefański – srebrny medal na dystansie 50 m styl dowolnym, brązowy medal na dystansie 200 m styl zmiennym
REKORDZIŚCI OKRĘGU ŚWIĘTOKRZYSKIEGO.
Oliwia Steć – rekordy Okręgu 14, 15, 16 lat na dystansie 100 grzbietowym
Sztafeta: Dominik Bielawa, Jan Król, Daniel Auguścik, Jakub Wilk – rekord Okręgu Juniorów 16-lat na dystansie 4 x 100 m styl. dowolnym
Sztafeta: Patryk Stefański, Kacper Borowski, Maciej Tarka, Oliwer Okręt – rekord Okręgu Juniorów 15-lat na dystansie 4 x 100 m styl. dowolnym
Sztafeta: Patryk Stefański, Kacper Borowski, Maciej Tarka, Dominik Walczyk – rekord Okręgu Juniorów 15-lat na dystansie 4 x 100 zmiennym
Sztafeta: Jan Król, Michał Klimas, Dawid Majsak, Dominik Bielawa – rekord Okręgu Juniorów 16-lat na dystansie 4 x 100 zmiennym

Wyniki pozostałych startów finałowych przedstawiają się następująco:
Mistrzostwa Polski 14-latków
Oliwia Steć – 4 miejsce na 200 m styl. grzb., 5 miejsce na 100 m styl. grzb. i 13 miejsce na 50 m styl. grzb.
Julia Falfus - 14 miejsce na 800 m styl. dow.
Mistrzostwa Polski 15-latków
Patryk Stefański – 4 miejsce na 100 m styl. dow. i 7 miejsce na 200 m styl. dow.
9 miejsce sztafety 4 x 100 m styl. zm. w składzie Patryk Stefański, Kacper Borowski, Maciej Tarka, Dominik Walczyk
11 miejsce sztafety 4 x 100 m styl. dow. w składzie Patryk Stefański, Kacper Borowski, Maciej Tarka, Oliwer Okręt
Kacper Borowski 15 miejsce na 100 m styl. mot. i 15 na 200 m styl mot.

Mistrzostwa Polski 16-latków
Michał Klimas – 4 miejsce na 200 m styl. klas. i 100 m styl. klas. oraz 5 na 50 m styl. klas.
Jakub Wilk – 4 miejsce na 1500 m styl dow.
Jan Król – 5 miejsce na 100 m styl. grzb. i 10 na 200 m styl. grzb.
6 miejsce sztafety 4 x 100 m styl. dow. w składzie Dominik Bielawa, Jan Król, Daniel Auguścik, Jakub Wilk
7 miejsce sztafety 4 x 100 m styl. zm. w składzie Karolina Kowalska, Aleksandra Banaczkowska, Natalia Przygoda, Oliwia Kurasińska
Dawid Majsak – 7 miejsce na 50 m styl. dow., 8 na 100 m styl. mot. i 10 na 50 m styl. mot.
Oliwia Kurasińska – 10 miejsce na 400 m styl. zm., 13 miejsce na 800 m styl. dow. i
15 miejsce na 400 m styl. dow.
Marcin Kesler – 12 miejsce na 1500 m styl. dow.
Natalia Przygoda – 16 miejsce na 200 m styl mot.

Ostrowieccy pływacy przygotowywali się pod okiem trenerów - Marcina Malińskiego, Marcina Piwnika i Szymona Kurasińskiego.

1264 Plywacy 1


Drukuj