Jak pielęgnować skórę wrażliwą? – kosmetyki Sensum Mare

Jak pielęgnować skórę wrażliwą? – kosmetyki Sensum Mare

Skóra wrażliwa wymaga dużo więcej uwagi i dokładności w pielęgnacji niż inne rodzaje. Musimy bardzo uważać na składy kosmetyków oraz na sam sposób ich używania. Ważne jest, aby nie podrażnić ciała, które jest podatne na działanie mocnych substancji oraz szorstkich powierzchni. Ważne jest również unikanie alergenów oraz substancji, które najczęściej podrażniają skórę twarzy.

Czego unikać, gdy posiadamy cerę wrażliwą?

Wrażliwa skóra nie lubi takich czynników zewnętrznych jak twarda woda oraz intensywne promienie słoneczne. Generują one trudne do zlikwidowania podrażnienia, powodując często dyskomfort, a nawet ból. Dodatkowo zawsze powinniśmy czytać składy kosmetyków, których używamy. Powinny być one krótkie i jak najbardziej naturalne. Ważne jest również, aby posiadały substancje kojące oraz łagodzące podrażnienia.

Jak najlepiej pielęgnować skórę wrażliwą? – propozycja kosmetyków Sensum Mare

Skóra wrażliwa wymaga od nas odpowiedniego poziomu nawilżenia i ochrony przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Na potrzeby osób posiadających ten rodzaj cery odpowiada marka Sensum Mare, która przygotowała zestaw kosmetyków odpowiednich dla nawet najbardziej wymagających odbiorców.

Posiadają dobrze dobrany, przebadany przez profesjonalistów skład, który pozwala na zastosowanie każdego rodzaju cery, szczególnie tej wrażliwej. Ich sekret oparty jest na algach, które mają wiele dobroczynnych właściwości dla skóry, przede wszystkim dogłębnie ją nawilżając.

Jakie właściwości posiadają algi w kosmetykach Sensum Mare?

Algi w kosmetyce zyskały ogromna popularność, dzięki bogactwu składników odżywczych i mineralnych. Są świetnym rozwiązaniem dla zmarszczek, zarówno tych już istniejących, jak i tych dopiero powstających. Sprawiają, że skóra staje się gładka i sprężysta. Idealnie odżywiają skórę, która staje się promienista i nabiera blasku. Dzięki temu wygląda świeżo i młodzieńczo.

Oprócz silnie nawilżających właściwości posiadają również te regeneracyjne. Ich używanie sprzyja odbudowie struktury skóry i pomaga zwiększyć wytwarzanie niezbędnych składników w organizmie, które hamują lub opóźniają procesy starzenia. Dodatkowo łagodzą i koją podrażnienia, które przy pielęgnacji skóry wrażliwej są bardzo częstym problemem.

Świetnie radzą sobie z oznakami starzenia skóry. Działają podobnie do antyoksydantów, zwalczając wolne rodniki, które powodują, że pierwsze oznaki starzenia stają się widoczne. Skóra staje się jędrna i elastyczna, dzięki czemu nie tylko wygląda młodziej, ale również staje się bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych.

Algi, których używa marka Sensum Mare, są źródłem wielu witamin oraz składników odżywczych. Są bogate w witaminy z grupy B oraz różnego rodzaju białka, które tworzą struktury skóry. Zawierają również takie minerały jak miedź, brom, fosfor czy potas, które są niezbędne do prawidłowego przebiegu procesów biologicznych. Dzięki tym substancjom przyspieszają gojenie się podrażnień i powodują, że kosmetyki dają uczucie ukojenia dla skóry.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )