Jak skomponować kosz świąteczny? Poznaj porady!

Jak skomponować kosz świąteczny? Poznaj porady!

Kosze świąteczne to doskonały pomysł na podarunek na Boże Narodzenie. Gdy także chcesz wręczyć taki prezent, możesz skomponować go samodzielnie? Jak to zrobić? Poznaj porady, dzięki którym uda Ci się przygotować zachwycający zestaw!

Aby skomponować kosz podarunkowy na święta, w pierwszej kolejności należy uwzględnić cel jego przyszykowania. Gdy ma być on skomponowany dla bliskiej osoby, w takim przypadku warto zdecydować się na produkty, które będą odpowiadały jej gustowi. Gdy natomiast chcemy go zakupić dla osoby, z którą nie utrzymuje się bliższych kontaktów, warto wybrać uniwersalne produkty.

Co powinno znaleźć się w koszu upominkowym? W co zapakować wszystkie produkty? Jak sprawić, żeby taki zestaw zachwycał swoim świątecznym klimatem? Sprawdź najważniejsze informacje!

1. Produkty do kosza świątecznego

W koszu świątecznym można umieścić różnorodne produkty, dlatego też warto przemyśleć, co w nim umieścić, aby upominek ten był efektowny i stylowy, ale także przypadł do gustu osobie, której chcemy go podarować.

Najczęściej w koszach upominkowych umieszczane są takie produkty jak:

  • Słodycze – na Boże Narodzenie najczęściej wybierane są słodycze jak pralinki, ciasteczka, trufle, pierniki, czekoladki, toffi, które mają zimowe smaki, na przykład są przyprawione cynamonem.
  • Herbata i kawa – będą doskonałym dodatkiem do kosza upominkowego. Warto zdecydować się wtedy także na zimowe warianty, na przykład jak herbata z przyprawami, kawa czekoladowa.
  • Alkohole – w koszu podarunkowym może też znaleźć się alkohol, na przykład jak czerwone wino czy szampan.
  • Inne produkty spożywcze – tutaj można zastosować produkty jak syropy, konfitury, przetwory warzywne, dlatego możliwości są różnorodne.
  • Dodatki – ponadto w koszu mogą także znaleźć się dodatkowe produkty, na przykład jak ciepłe skarpetki, świeczka zapachowa, ozdoby choinkowe, pled – koc, świąteczna ściereczka do kuchni.

2. Opakowanie na produkty

Aby skomponowany zestaw wyglądał atrakcyjnie, należy także wybrać odpowiednie opakowanie. Tutaj można zastosować różne produkty, które pomieszczą wszystkie podarunki, a także będą wpisywały się w zimową atmosferę.

Jak opakowanie mogą posłużyć między innymi:

  • Wiklinowy kosz albo kuferek,
  • Drewniana skrzynka,
  • Kaszerowane pudełko,
  • Metalowa puszka,
  • Latarenka,

3. Dekoracje do kosza prezentowego

Ponadto kosz prezentowy może być także uzupełniony o różne dekoracje, które dodatkowo mogą sprawić, że będzie miał on świąteczny wygląd.

Najczęściej w koszu umieszcza się sianko wykonane z drewna, ale mogą być to także dekoracyjne dodatki jak małe gwiazdki, cukrowe laski czy sztuczne gałązki w świątecznym wydaniu.

Ile kosztuje wykonanie kosza podarunkowego?

Ceny związane z przygotowaniem kosza podarunkowego nie są związane z bardzo wysokimi wydatkami. Można skomponować je samodzielnie w cenie już poniżej stu złotych, ale, oczywiście, im większa kwota, tym kosz będzie bogatszy i bardziej efektowny.

Gdy kosz komponuje się samodzielnie, można zdecydować się na produkty mieszczące się w wyznaczonym budżecie. Nie warto jednak kupować tanich, budżetowych artykułów – najlepszy efekt uzyska się wtedy, gdy będą one wysokiej jakości.

Gotowe kosze prezentowe – kup od ręki!

Nie trzeba jednak samodzielnie komponować kosza podarunkowego, ponieważ można kupić go także jako gotowy zestaw.

Warto sprawdzić wyjątkowe kosze świąteczne marki Nobilia, które występują w wielu wariantach do wyboru. Można zatem zdecydować się na taki zestaw, który będzie wyglądał efektownie i jednocześnie zmieści się w posiadanym budżecie.

Zamówienie na kosze bożonarodzeniowe można złożyć już teraz online na stronach internetowych firm dostarczających takie zestawy. Gotowy podarunek można otrzymać już w ciągu kilku dni!

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )