Jak zadbać o ukochanego czwronoga?

Jak zadbać o ukochanego czwronoga?

Posiadanie psa to wielka radość, duma ale też idąca za tym odpowiedzialność. Jest ona kluczową kwestią, gdy ostatecznie decydujemy się na posiadanie zwierzaka. Psy bowiem są jednymi z najczęściej występujących zwierząt w naszych domach.
Zwierząt, czyli istot żyjących, posiadających określone, swoje własne potrzeby. O tym, nie wolno nam zapominać! Piesek ma się u nas czuć dobrze i komfortowo.

Dom czy podwórko?

Na początek należy zdecydować, czy ulubieniec rodziny będzie mieszkał z wami w domu, czy swoje królestwo będzie posiadał na zewnątrz. Oczywiście mowa tutaj o gospodarstwach domowych, nie znajdujących się w bloku mieszkalnym. Należy pamiętać, że łatwiej zadbać o psiaka mieszkającego w budzie na zewnątrz przy domu.

„Toaleta”

Mając psa w mieszkaniu, musisz pamiętać o tym, by regularnie wyprowadzać go na dwór, by tam mógł załatwić swoje fizjologiczne sprawy. To duża odpowiedzialność. Odpowiednio nauczone psy, jeżeli wiedzą, że właśnie przypada pora na „toaletę”, wówczas nie ma zmiłuj. Pieska powinno się wyprowadzać na spacer regularnie każdego dnia.

Tresura

Ruch dla psa, poza kwestią załatwiania swoich potrzeb, jest bardzo ważny. Dlatego, minimum raz dziennie, zwierzak powinien biegać po polu. Ważna jest także tresura a psy to bardzo mądre zwierzęta, dlatego musisz nauczyć swojego czteronożnego domownika tego co mu wolno w domu/mieszkaniu a czego nie.

Jedzenie i lekarz

Psa, podobnie jak nas samych i nasze dzieci, jeżeli je posiadamy, należy należycie utrzymać. Zadbać o jego zdrowie oraz kondycję, przez regularne, w większości odpłatne wizyty u weterynarza. Zwierzę musi być poddawane obowiązkowym szczepieniom i żywione w odpowiedni sposób, nie tylko suchą karmą. Jak wiadomo, na to wszystko potrzebne są wolne środki.

Z psem jak z dzieckiem

W przeciwieństwie do kotów, które są raczej dosyć leniwe i mało wymagające, psy charakteryzuje życiowa aktywność. Psy kochają biegać, bawić się ze swoimi właścicielami oraz, podobnie jak koty, być w centrum zainteresowania. Musisz więc poświęcać im swój wolny czas. Z psem jak z dzieckiem, trzeba się z nim pobawić, potem go wykąpać a następnie uczesać. Trzeba umieć okazać mu miłość i troskę a on to z pewnością odwzajemni.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )