Kąpiele siarczkowe – zdrowie z natury

Kąpiele siarczkowe – zdrowie z natury

Kąpiele siarczkowe to prawdziwe źródło zdrowia, piękna i dobrego samopoczucia. Ich skuteczność potwierdzają kuracjusze odwiedzający sanatoria w Busku-Zdroju. Chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób kąpiele siarczkowe mogą pomóc na Twoje problemy? Może zastanawiasz się, jak to możliwe, że kąpiel ma taką moc? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, czym są kąpiele siarczkowe oraz jakie mają właściwości.

Kąpiele siarczkowe – jak to działa?

Kąpiele siarczkowe (zwane też siarkowymi) to kąpiele lecznicze, zawierające solankę siarki, z której uwalnia się siarkowodór. To jednak niejedyne substancje lecznicze, oprócz nich kąpiele te bogate są w brom, bor i jod. Stężenie siarkowodoru w wodzie leczniczej nie może przekroczyć 100 mg na litr. Podczas kąpieli siarka zawarta w wodzie przenika przez skórę kuracjusza do krwiobiegu. W ten sposób oczyszcza się organizm z toksyn i przyspiesza metabolizm. Niestety nie wszyscy mogą wykonywać kąpiele siarczkowe. Przeciwskazaniami są między innymi: choroby wieńcowe, nadciśnienie tętnicze, zapalenie żył, ciąża, zaburzenia rytmu serca. Przed skorzystaniem z kąpieli siarczkowej należy skorzystać z porady lekarza, który zadecyduje, czy jest ona dla nas odpowiednia.

Jak wygląda kąpiel siarczkowa?

Na pewno zastanawiasz się, jak wyglądają kąpiele siarczkowe. Już wyjaśniamy! Kąpiele siarczkowe przeprowadza się w wodzie, której temperatura jest zbliżona do temperatury ludzkiego ciała, czyli wynosi od 35 do 37 stopni Celsjusza. Kąpiele możemy podzielić na dwa rodzaje: całościowe i miejscowe. Podczas kąpieli całościowej pacjent zanurza się w wodzie do linii serca i spędza w ten sposób około 15 minut. Woda wykorzystywana do kąpieli siarczkowych ma specyficzny zapach i lekko żółtawy kolor. Po kąpieli należy odpoczywać przez minimum godzinę, tak długo utrzymuje się tez zaczerwienienie spowodowane pobudzeniem mikrokrążenia. Dopiero po upływie 2-3 od kąpieli można wziąć prysznic.

Kąpiele siarczkowe miejscowe polegają na zanurzeniu w leczniczej wodzie tylko wybranych części ciała. Są to zazwyczaj te miejsca, w których występuje problem ze zrogowaciałym naskórkiem, czyli łokcie bądź kończyny. Działanie kąpieli siarczkowych widoczne jest natychmiast. Skóra staje się miękka i delikatna, naskórek jest rozmiękczony i złuszczony.

Kąpiele siarczkowe skuteczne na wiele dolegliwości

Kąpiele siarczkowe poleca się nie tylko osobom, które mają problemy skórne, takie jak: trądzik, egzema czy atopowe zapalenie skóry. Kąpiele siarczkowe są skuteczne w leczeniu wielu schorzeń. Zmniejszają dolegliwości bólowe, mają działanie przeciwzapalne, przeciwpasożytnicze, antybakteryjne. Ponadto wzmacniają odporność i skutecznie wspierają terapię cukrzycy i miażdżycy.

Kąpiele siarczkowe zaleca się także osobą z problemami reumatycznymi i neurologicznymi. Powinny je wypróbować również kobiety cierpiące z powodu bolesnego miesiączkowania. Warto wiedzieć, że efekt takiej kąpieli może utrzymywać się nawet do 12 miesięcy! Z tego powodu powinno się powtarzać zabieg co roku. Dzięki zastosowaniu odpowiednich kosmetyków możliwe jest także wykonanie kąpieli siarczkowych w domu.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (1 )