Konopia Jack Herer – poznaj jej właściwości

Konopia Jack Herer – poznaj jej właściwości

Jack Herer był amerykańskim aktywistą, który do dnia dzisiejszego pozostaje inspiracją i autorytetem dla ruchu na rzecz upowszechnienia wykorzystania konopi. Książka jego autorstwa, „Król jest nagi” (oryg. The Emperor Wears No Clothes), porusza wiele zagadnień związanych z tą problematyką i jest często cytowanym źródłem. Herer był również założycielem i dyrektorem organizacji na rzecz legalizacji marihuany „Help End Marihuana Prohibition” (HEMP). To właśnie na jego cześć została nazwana ta odmiana cannabis, która po raz pierwszy była opracowana w latach 90. w Holandii. Dzisiaj uznawana jest już za klasyk na całym świecie.

Jack Herer jest odmianą typu Sativa i jest skrzyżowaniem genów Sativa Haze x Northern Lights #5 x Shiva Skunk. Ten starannie dobrany genotyp gwarantuje wysoką jakość i satysfakcjonującą moc działania. Jak podaje firma Cannabis Analytical, zawartość THC w tej odmianie utrzymywana jest na poziomie 15-24%. Kwiaty szczepu Jack Herer nie wyglądają najbardziej imponująco: są zielone z pomarańczowymi włoskami i mają podłużny, zaokrąglony kształt. Trzeba jednak przyznać, że roślina rekompensuje to liczbą trichomów, która czyni kwiat bardzo lepkim. Niewątpliwą zaletą jest też cytrusowy zapach typowy dla odmian typu Sativa. Uliścienie tej odmiany jest średniej gęstości, same liście natomiast są soczyste, lśniące, posiadają wypustki, a pokrywa je żywica Haze.  Rośliny dorastają średniej wysokości i są łatwe w uprawie.

Od początku swojego istnienia, konopia Jack Herer miała mieć różnorodne zastosowania, zarówno w dolegliwościach fizycznych, jak i umysłowych. Cel ten jest nadal aktualny, dzięki czemu Jack Herer może zaspokoić potrzeby szerokiego grona odbiorców.

Efekty

Jack Herer to Sativa, więc jego działanie jest zarówno pobudzające, jak i relaksujące. Chwile spędzone z tą odmianą to poczucie szczęścia, euforii, dodanie otuchy i zastrzyk energii, który przekłada się na wzrost kreatywności. Uczucie haju jakie wywołuje ma charakter intelektualny, a zarazem lekko cielesny. Możesz oczekiwać refleksyjnych myśli, a nawet rozważań o charakterze filozoficznym.

Niemal każdy może sięgnąć po Jack Herer i znaleźć coś, czego szuka – nieważne czy zmagasz się z problemami zdrowotnymi czy miałeś stresujący dzień. Dzięki tej różnorodności jest to szczep, który cieszy się niesłabnącą popularnością i może pochwalić się reputacją najczęściej nagradzanej odmiany w historii festiwali konopii.

Zapach Jack Herer

W zapachu Jack Herer można wyczuć mieszankę sosny i ostrzejszych przypraw takich jak pieprzne dodatki. Jest to aromat świeży i ostry. Towarzyszy temu także charakterystyczna dla odmian Sativa nuta cytryny i pomarańczy, przełamana ziemistymi akcentami.

Smak

Podobnie jak zapach, smak Jack Herer to połączenie sosnowo-ziemistych wrażeń z dodatkiem ostrzejszych przypraw. Posmak tej odmiany jest jednak słodki i owocowy. To niepowtarzalne doznanie zostaje w świadomości długo po samym doświadczeniu. Dzięki temu Jack Herer jest odmianą, do której chce się wracać. Nic więc dziwnego, że jest ona uznawana przez koneserów za pozycję obowiązkową.

Pytani o smak Jack Herer, wielu growerów porównuje go do egzotycznej kompozycji z owoców tropikalnych połączonej z ostrzejszymi przyprawami.

Wykorzystanie medyczne

Jack Herer został stworzony jako odpowiedź na potrzeby fizyczne i psychiczne. W krajach, gdzie medyczna marihuana jest stosowana, lekarze zalecają stosowanie Jacka Herera jako część porannego rytuału. Jego relaksujące właściwości przynoszą ulgę w przypadkach problemów ze stresem, wahaniami nastrojów, lękami czy nerwowością. Również osoby cierpiące na depresję lub ADD/ADHD mogą rozważyć stosowanie tej odmiany w charakterze wspierającym leczenie. Dzięki właściwościom pobudzającym natomiast, Jack Herer będzie skuteczny w walce z przewlekłym zmęczeniem i brakiem motywacji.

Jeśli chodzi o dolegliwości fizyczne, Jack Herer jest niezastąpiony przy różnego rodzaju bólach, w tym bólach głowy, migrenach czy nudnościach.

Warto w tym miejscu nadmienić, że Jack Herer jest jedyną odmianą konopi oficjalnie uznaną za spełniającą normy wyrobu medycznego – jest przepisywana przez lekarzy i wydawana na receptę w holenderskich aptekach.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )