Masaż pleców pokona niejeden ból!

Masaż pleców pokona niejeden ból!

Masaż pleców to nie tylko ulga dla naszego kręgosłupa, ale także dla całego ciała. Zastanawiałeś się kiedyś jakie wpływ może mieć na Ciebie i Twój organizm masaż.

Myślałeś, czy warto skorzystać, czy efekt będzie już po jednym zabiegu i utrzyma się na dłużej. Wiele osób zastanawia się nad masażem, jednak obawy i wątpliwości odwodzą ich od tego pomysłu. Postaram się przybliżyć Wam tutaj to czym jest masaż pleców i dlaczego warto z niego skorzystać.

Na czym polega masaż pleców?

Masaż pleców wykonuje masażysta lub fizjoterapeuta. Warto, żeby taka osoba miała odpowiednie przeszkolenia. Nie bójcie się zapytać terapeuty o kursy czy przeszkolenia. Dzięki temu będziecie pewni, że jesteście w dobrych rękach. Przed masażem terapeuta powinien zapoznać Cię ze wszystkimi przeciwwskazaniami do masażu, po zapoznaniu się z nimi możesz podpisać zgodę na wykonanie masażu pleców. Przed masażem fizjoterapeuta zazwyczaj zbada Twój kręgosłup. Masażyści nie zawsze to robią, ponieważ często nie mają w tym kierunku przeszkolenia. Dzięki takiej diagnostyce fizjoterapeuta jeszcze lepiej wie na czym powinien się skupić podczas masażu pleców, żeby Wam lepiej pomóc. Najlepiej jakbyście do masażu zostali w sportowych spodenkach i bez okrycia wierzchniego. Panie mogą zostać w biustonoszu. Nie może to być jednak biustonosz sportowy nierozpinany, ponieważ nie można przez niego wykonywać dokładnego masażu. Do masażu kładziecie się na brzuchu. Terapeuta podłoży Wam pod stopy wałek i przykryje niemasowane części ciała ręcznikiem. Następnie przejdzie do masażu. Masaż zazwyczaj zaczyna delikatnymi ruchami następnie przechodzi do mocniejszego masażu. Terapeuta może stosować różnego rodzaju uciski i ruchy, które dobrze rozluźniają Twoje plecy. Jeśli dolegliwości bólowe, z którymi się zmagasz występują w odcinku szyjnym kręgosłupa, terapeuta po masaży w leżeniu na brzuchu może poprosić Cię o położenie się na plecy, w celu dokładnego opracowania odcinka szyjnego kręgosłupa. Jest to bardzo rozluźniająca i skuteczna metoda na rozluźnienie górnego odcinka kręgosłupa. Po masażu pamiętaj, aby wstawać powoli i przez bok, tak aby nie zakręciło Ci się w głowie. Zalecane jest też chwilowe pozostanie w pozycji siedzącej.

W przypadku masażu relaksacyjnego, terapeuta wykonuje do głównie w leżeniu na brzuchu. Stosuje wtedy delikatne techniki głaskania, rozcierania, rolowania. Jest to masaż lżejszy i nie występuje podczas niego ból.

Czy wystarczy mi jeden masaż?

To pytanie często zadają osoby, które borykają się z dolegliwościami bólowymi. Chcę dzisiaj rozwiać Wasze wątpliwości. Jeśli chodzi o masaże lecznicze, likwidujące ból, to jeden masaż nie wystarczy. Ból zazwyczaj spowodowany jest pozycją siedzącą, używaniem telefonów, laptopów. Nie został on spowodowany jednorazowym przeciążeniem, a sumą nakładających się przeciążeń przez lata. Nie jesteśmy cudotwórcami, chociaż klienci czasem tak o nas mówią. Zazwyczaj, żeby poradzić sobie z Waszym problemem potrzeba kilku sesji masażu i Waszego zaangażowania w terapię. Nic nie będzie możliwe bez Waszego zaangażowanie. Terapeuci często zadają zadania domowe w postaci ćwiczeń, które należy wykonywać czasem codziennie.

Jeśli pragniecie pozbyć się bólu lub zrelaksować koniecznie skorzystajcie z masażu pleców. To idealna forma odpoczynku i zadbania o siebie.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )