Minecraft – czyli grafika to nie wszystko

Minecraft – czyli grafika to nie wszystko

Pierwszy raz gra Minecraft ujrzała światło dzienne w 2009 roku, a potem była ciągle udoskonalana nowymi wersjami co trwa do dnia dzisiejszego. Wydawałoby się, że kwadratowa grafika w czasach gdzie gracze przywiązują do mniej dużą wagę i w dobie gier oddających coraz bardziej rzeczywistość gra skazana jest na porażkę. Stało się jednak zupełnie inaczej. Gra zdobyła ogromną popularność co widać chociażby na youtube gdzie co drugi film z grą jest o Minecrafcie.

Drugim dowodem na jej popularność jest ogromna liczba modyfikacji stworzonych przez fanów gry, są one przeróżne jedne dodają nowe narzędzia, inne pozwalają przenieś się w czasy dinozaurów, jeszcze inne umożliwiają podróże w kosmosie i badanie planet Układu Słonecznego. Gra pokazuje, że grafika nie jest najważniejsza, ale grywalność, ogromny otwarty świat w którym można robić wszystko przyciągnął miliony graczy do gry Minecraft.

Otwarty wirtualny świat, który można swobodnie przemierzać jest pożądany przez graczy, dlatego wiele nowoczesnych gier go oferuje. Jednak Minecraft oprócz otwartego świata umożliwia także dowolne jego modyfikowanie można wybudować np. ogromny dom z ogrodem gdzie będziemy hodować zwierzęta i uprawiać rośliny, można iść szukać jaskiń gdzie znajdziemy potrzebne złoża lub po prostu zwiedzać ten wirtualny świat w poszukiwaniu np. wioski z mieszkańcami.

Właśnie ta otwartość, swoboda i możliwość przekształcania dowolnego elementu świata jest powodem sukcesu gry. W grze wcielamy się w postać, która zgubiła się na bez ludniej wyspie i mamy jedno zadanie przetrwać i od tego momentu już sami decydujemy co dalej robić nie ma misji, ani żadnych wskazówek po prostu przetrwaj na wszelkie możliwe sposoby. 

W grze występują potwory, które próbują nas zabić oraz jeden z nich może zniszczyć nasze budowle. Gracze, którzy chcą odpocząć od zwykłego Minecrafta wgrywają modyfikacje zmieniające całkowicie grę można wgrać np. modyfikacje Call of Duty, która sprawi, że w grze pojawią się lokacje i bronie z tej właśnie gry.

Podsumowując Minecraft jest przykładem gry pokazującej, że najważniejszy jest pomysł i grywalność, a nie grafika. Gra, która wydawałoby się jest według współczesnych standardów skazana na porażkę przyniosła twórcy dochód rzędu milionów złotych. Minecraft, to nie jedyna gra, która pokazała swój potencjał. Być może zainteresuje Cię również: darmowe gry hazardowe automaty bez rejestracji book of ra, bo chociaż tematyka gier jest zupełnie inna, to rozwój kasyn online wciąga i trafia do co raz większej liczby odbiorców, dla których liczy się nie tylko dobra zabawa, ale także adrenalina i zysk. 

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )