Pizza w Zielonej Górze, czyli jak zjeść dobrze w polskiej stolicy wina

Pizza w Zielonej Górze, czyli jak zjeść dobrze w polskiej stolicy wina

Pizza w Zielonej Górze to idealne zwieńczenie dnia pełnego zwiedzania i odkrywania tajemnic przepięknej stolicy województwa lubuskiego. Wycieczka może zmęczyć i wyostrzyć głód, na szczęście miasto oferuje mnóstwo świetnych miejsc, w których zjesz pysznie, zdrowo oraz naładujesz energię, aby ruszyć w dalszą trasę.

Atrakcje Zielonej Góry

Jedną z najbardziej znanych atrakcji Zielonej Góry jest odbywające się każdego roku największe święto wina w Polsce. Organizowane we wrześniu koncerty, jarmark, prezentacje regionalnych produktów i kolorowy korowód przyciągają tysiące miłośników wina i dobrej zabawy. Jednak miasto to nie tylko sławna impreza na cześć Bachusa. Sam rynek zachwyca zbudowanym w XV wieku gotyckim ratuszem z naszą własną polską krzywą wieżą! Będąc w Zielonej Górze koniecznie znajdź czas na odwiedzenie Palmiarni, która usytuowana jest na szczycie Winnego Wzgórza. Podziwiać w niej można około 150 gatunków roślin ze strefy równikowej i zwrotnikowej, podczas gdy czas odmierza drewniany zegar z kukułką mierzący 10 metrów! Kolejny punktem wartym zobaczenia jest Wieża Łaziebna, czyli pozostałość bram miejskich, nazywana również Wieżą Głodową. Jednak nie martw się! Tobie głód nie grozi, ponieważ oprócz wymienionych atrakcji, w Zielonej Górze znajdziesz również fantastyczne restauracje.

Pizza w Zielonej Górze

Restauracją szczególnie zasługującą na uwagę fanów pizzy jest mieszcząca się na Jedności 16 Zapiekankarnia https://www.zapiekankarnia.pl/. To wyjątkowe miejsce na gastronomicznej mapie miasta. Początek jego działalności to lokal na zielonogórskim deptaku, w którego menu znajdowało się 17 rodzajów pysznej i chrupiącej zapiekanki. Z czasem firma rozwinęła się, przeniosła do nowej lokalizacji i poszerzyła swoją ofertę o pyszne pizze, makarony, bajgle, sałatki, a także desery. Szeroki wybór pizzy (30 rodzajów + 4 wegańskie) sprawia, że każdy, kto odwiedzi to miejsce znajdzie swoje ulubione połączenie smakowe. Pizzeria nie zapomina o najmłodszych. Przygotowała dla nich osobne, pełnowartościowe menu, któremu nie oprze się żaden maluch. Zamów pizzę do siebie albo przyjdź do przytulnego lokalu i przekonaj się jak smakuje najlepsza pizza w Zielonej Górze. Co wyróżnia Zapiekankarnię? Są to przede wszystkim starannie wyselekcjonowane produkty. Większość z nich sprowadzana jest specjalnie z Italii, dzięki czemu gwarantują oryginalny i wyśmienity smak świeżo przygotowywanych potraw. Próbując ich przeniesiesz się do słonecznych i nasyconych bogatymi aromatami Włoch. Swoje danie możesz uzupełnić o kufel piwa (w menu restauracji znajdziesz zarówno piwa koncernowe, kraftowe, czeskie) lub lampkę wina. Jak przystało na zielonogórski lokal, Zapiekankarnia oprócz światowych marek oferuje lokalne alkohole z lubuskich winnic. Cieszą się one popularnością wśród świadomych ekologicznie turystów, którzy zgodnie z trendem locavore coraz częściej wybierają charakterystyczne dla danego regionu produkty tradycyjne.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (1 )