Pochłaniacze i neutralizatory zapachów – rodzaje i działanie

Pochłaniacze i neutralizatory zapachów – rodzaje i działanie

Siły w walce z brzydkimi zapachami wydają się nierówne, zwłaszcza jeśli trudno jest zlokalizować źródło nieprzyjemnych woni. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy skazani na życie w smrodzie – bardziej lub mniej uciążliwym. Jedną ze skutecznych pomocy są pochłaniacze i neutralizatory zapachów.

Czym się pochłaniacze i neutralizatory zapachów?

W domu mamy do czynienia z wieloma zapachami, nad którymi kontrola jest raczej niewielka. Np. zapachy kuchenne są łatwe do usunięcia – wystarczy dobry okap. Sprawa niestety nie jest taka prosta w przypadku śmieci (przecież nie da się ich wyrzucać co chwilę) czy szaf (które naturalnie mają tendencję do wydzielania specyficznego zapachu). Problematyczne bywają też lodówki, bo nawet trzymane w czystości, mogą nieładnie pachnieć. Z myślą o takich woniach stworzono neutralizatory i pochłaniacze zapachów.

Są to niewielkie produkty, najczęściej do zawieszenia lub w formie kostki do postawienia, które skutecznie usuwają brzydkie zapachy w otoczenia. Niektóre dodatkowo wydzielają też własny, świeży zapach. Dobrej jakości działają nawet przez kilka tygodni, chociaż czas ten  zależy oczywiście od rodzaju woni i eksploatacji.

Typy pochłaniaczy zapachów

Istnieje wiele typów pochłaniaczy i neutralizatorów, ale najczęściej spotykane są trzy.

  1. Pochłaniacz do kosza – kosze na śmieci są szczególnie narażone na brzydkie zapachy. Nawet często myte mogą przejść wonią odpadów na stałe. Oznacza to, że walka ze śmieciowym zapachem jest jak walka z wiatrakami. W takim przypadku można albo wymienić kosze, albo kupić dobry pochłaniacz zapachów. Te przeznaczone do koszy działają bardzo silnie i skutecznie neutralizują zapach odpadów.
  2. Pochłaniacz do lodówki – neutralizatory do lodówek bardzo często oprócz tego, że usuwają nieprzyjemny zapach urządzenia i zmieszanej żywności, wydzielają też własną woń. Zwykle są to cytrusowe, świeże zapachy. Aby pochłaniacze lodówkowe działały maksymalnie wydajnie, warto wkładać je po umyciu urządzenia i wymieniać regularnie.
  3. Pochłaniacz do szafek na buty – nawet najbardziej zadbane buty mają prawo zacząć brzydko pachnieć. Wynika to po prostu z ich użytkowania. Niestety, zapach ten nie jest przyjemny i stanowi stały element szafek na buty. Możemy się go pozbyć, używając neutralizatorów. Wystarczy włożyć je w niewidoczne miejsce mebla, aby poradziły sobie z zapachem butów.

Po czym poznać dobry neutralizator?

Pochłaniacze i neutralizatory działają skutecznie, ale tylko wtedy, gdy są dobrej jakości. Po czym to poznać? Oczywiście najlepiej byłoby za pomocą testów, ale jeśli nie chcesz marnować pieniędzy, zwróć uwagę po prostu na producenta. Jeśli specjalizuje się w tego typu produktach i istnieje na rynku od dawna, prawdopodobnie nie pożałujesz zakupu.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )