Podróż dookoła świata palcem po mapie

Podróż dookoła świata palcem po mapie

Ci, którzy uwielbiają podróżować chętnie zakreślają na niej miejsca, które dogłębnie spenetrowali. Ci, którzy marzą o dalekich wyprawach, zakreślają nazwy miast i państw, które odwiedzą w przyszłości. Pasjonaci historii i przyrody patrzą z niedowierzaniem jak bardzo zmienił się świat, jak zmieniła się nasza planeta, jak zmieniła się Polska. A mowa oczywiście o mapach, które stanowią nie tylko element dekoracyjny, ale potrafią rozwijać, przenosić nas w przeszłość albo teleportować do przyszłości.

Mapa jako element dekoracyjny

Mapa w formie fototapety, pokrywająca najbardziej wyeksponowaną ścianę jakiegokolwiek pomieszczenia w Twoim domu, to ponadczasowa dekoracja, która zachwyci nie tylko Ciebie, ale każdego kto wpadnie z wizytą.

Dzięki rozwojowi technologii, a także kreatywności projektantów możemy cieszyć się fototapetami z mapami różnego rodzaju.  Mapy współczesne, starożytne, mapy 3D, mapy poszczególnych krajów, mapy uwzględniające podział terytorialny, albo obrazujący florę i faunę, projekty kontynentów stworzone z samych napisów, jednokolorowe, bądź wręcz przeciwnie pokazujące każdy obszar naszej planety w wielu intensywnych barwach. Fototapety z mapami to zdecydowanie niesamowity i nieszablonowy wystrój wnętrza. Kliknij tutaj https://sklep.foteks.pl/fototapety-83-mapy.html i sprawdź wszystkie dostępne wzory i konfiguracje.

Fototapety z mapami jako element edukacyjny

Jeżeli w Twoim gospodarstwie domowym mieszkają lub przebywają dzieci, fototapeta z mapą na ścianie może być również elementem edukacyjnym, który zachęci do poznawania podziałów terytorialnych bardziej niż niejedna książka czy nauczyciel w szkole. Kolorowe elementy, niebanalne wyznaczanie granic, ciekawa i fikuśna czcionka przyciągną uwagę niejednego młodocianego studenta.

Fototapeta z mapą sprawdzi się nie tylko jako wystrój pokoju dziecięcego czy salonu. Idealnie wpasuje się w wystrój szkolnej klasy, w której odbywają się lekcje historii i geografii. Wykorzystanie tak niekonwencjonalnej metody nauki sprawi, że dzieci nie tylko chętniej przyswoją nowy materiał, ale z zadowoleniem i zaciekawieniem będą powracać na zajęcia po kolejną dawkę wiedzy.

Dodatki do map

Mapy, szczególnie te o dużych powierzchniach mogą posłużyć do dokumentowania wspomnień. Sprawdzą się do tego najbardziej mapy jednokolorowe, o stonowanych pastelowych kolorach, lub intensywnych, ale ciemnych. Urozmaicenie takiej mapy zdjęciami z odwiedzonych na świecie miejsc, lub kolorowe pineski, sprawią, że kupiony gotowy projekt mapy, będzie najbardziej spersonalizowanym i oryginalnym rozwiązaniem o jakim mogłeś marzyć w dekorowaniu swojej przestrzeni.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )