Polska telewizja w Anglii – metody odbioru. Co wybrać?

Polska telewizja w Anglii – metody odbioru. Co wybrać?

Aby oglądać polską telewizję w Anglii, można korzystać z kilku metod odbioru programów. Co wybrać? Poznaj nasze zestawienie, aby znaleźć dla siebie metodę odpowiadającą Twoim potrzebom!

Wielu Polaków wyjeżdżających do Anglii tęskni nie tylko za rodziną i znajomymi, ale również za polskimi programami telewizyjnymi. Ulubione seriale, wiadomości, sport to tylko parę często oglądanych materiałów, których brak może być poważnym problemem za granicą. Jak nie utracić kontaktu z polską telewizją podczas emigracji? Na szczęście, jest kilka sposobów.

1. Korzystanie z serwisów VOD

Serwisy VOD, czyli video on demand pozwalają na dostęp do licznych programów telewizyjnych i często dodatkowo do telewizji na żywo. Platformy tego typu wymagają dostępu do internetu, dlatego nie ma wtedy potrzeby posiadania telewizora i anteny – wystarczy dobrze działająca sieć.

Do wyboru jest pełna gama serwisów VOD, w tym Ipla, platformy TVP, WP Pilot, Player, TVN24 GO czy CDA, aby wspomnieć tylko o paru z nich.

Wybrane serwisy pozwalają na bezpłatny dostęp do określonych materiałów – trzeba wtedy przygotować się na dość częste reklamy. Można także zdecydować się na wykupienie dostępu za niewielką sumę, zwykle około 20-30 złotych miesięcznie. Płatny dostęp oferuje znacznie więcej materiałów do wyboru.

Uwaga! Po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, aby oglądać polskie serwisy VOD w Anglii, może być konieczne wcześniejsze wykupienie usługi VPN. Służy ona do zmiany numeru IP, ponieważ dostęp do serwisów VOD może być zablokowany dla użytkowników spoza Unii Europejskiej.

2. Serwisy streamujące telewizję na żywo

Aby oglądać telewizję z Polski w Londynie oraz w innych miastach w Anglii, można także skorzystać z serwisów streamujących stacje na żywo. W tym przypadku dostęp także odbywa się przez internet, ale telewizję można oglądać jak na telewizorze.

Warto wskazać, że nie wszystkie serwisy streamujące działają w pełni legalnie. Dotyczy to przede wszystkim tych, które prowadzą transmisje z płatnych kanałów telewizyjnych.

Podobnie jak w przypadku serwisów VOD w tym przypadku również konieczne jest posiadanie odpowiedniej jakości połączenia internetowego, aby można było oglądać materiały w wysokiej jakości, bez zacinania się.

3. Polska telewizja satelitarna

Trzecia opcja to telewizja satelitarna. Tak odbierana jest między innymi polska telewizja w Londynie oraz w wielu innych miejscowościach.

Wówczas dostęp do telewizji jest taki sam jak w przypadku telewizji satelitarnej w Polsce, na przykład w ramach abonamentu w wybranym pakiecie. Przekaz jest wysokiej jakości i nie wymaga dostępu do internetu.

Aby zamówić usługę, warto skorzystać z działających w Anglii firm instalujących polską telewizję satelitarną.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )