Pomysł na trening mentalny – gry i zabawy dla dzieci

Pomysł na trening mentalny – gry i zabawy dla dzieci

Ludzki mózg to bardzo skomplikowane narzędzie, które ma niesamowite zdolności zarówno poznawcze jak i regeneracyjne. Aby utrzymać jego kondycję na wysokim poziomie przez wiele lat należy jednak zadbać o rozwój umysłowy już we wczesnym dzieciństwie. Z oczywistych względów żaden młody człowiek nie zdaje sobie sprawy z zależności neurologicznych, dlatego odpowiedzialność za poprawną pracę mózgu dziecka biorą najpierw jego rodzice. Obecnie, w czasach, gdy mamy dostęp do Internetu dysponujemy całym wachlarzem materiałów, z których możemy zaczerpnąć pomysłu na trening mentalny gry i zabawy dla dzieci.

Jak wygląda trening mentalny gry i zabawy dla dzieci?

Najmłodsi mają naturalny pęd do poznawania świata, co jest ich ogromnym atutem. Podczas tradycyjnej nauki często entuzjazm ten jest wytracany i dzieciaki zniechęcają się do edukacji. Jak temu zapobiec? Najlepiej już na wczesnym etapie dzieciństwa wdrożyć trening mentalny gry i zabawy dla dzieci, dzięki któremu nasza pociecha będzie odkrywać i rozwijać swoje zdolności nie w szkolnej ławce, a podczas kreatywnych aktywności.

Profesjonalny trening mentalny gry i zabawy dla dzieci polega bowiem na dbaniu o balans między stymulacją umysłową dziecka a frajdą płynącą z danej gry. Dodatkowo często zdarza się, że opiekunowie i trenerzy mentalni dodają do programu realizowanego przez dziecko także aktywność fizyczną, a także wsparcie psychologiczne. Dzięki holistycznemu podejściu do tej kwestii dziecko szybko i bezboleśnie poznaje swoje dobre i słabsze strony i intuicyjnie wie, w jaką stronę chce dążyć w swoim rozwoju, a nad czym pragnie pracować, aby stawać się z dnia na dzień lepszym i sprawniejszym człowiekiem.

Jakie korzyści płyną z treningu mentalnego gier i zabaw dla dzieci?

Biorąc pod uwagę tryb, w którym trenerzy mentalni pracują z najmłodszymi, można stwierdzić, że dziecko pozostaje wysoko zmotywowane, ponieważ już na wstępie zna swoją wartość i wie, że rozwija swój potencjał. Dodatkowym plusem takiej aktywności jest ćwiczenie umiejętności skupiania się i koncentrowania na określonym zadaniu. Jest to szczególnie istotny aspekt w XXI w., kiedy żyjemy w ciągłym pędzie oraz jesteśmy otoczeni technologią wywołującą u nas stres lub rozkojarzenie.

Trening mentalny gry i zabawy dla dzieci sprawdza się również bardzo dobrze u jednostek, które pierwotnie są wycofane i unikają zajęć grupowych. Dzięki pracy z trenerem mentalnym dziecko zaczyna uświadamiać sobie, że jest samodzielną jednostką, która jest zdolna do efektywnej pracy w grupie, a z czasem również zarządzania zespołem. Wszystkie te aspekty przekazywane są z dbałością o wskazywanie pozytywnych wzorców myślowych na każdym etapie, dzięki czemu dziecko nie jest uczone niezdrowej rywalizacji, zawiści czy nadmiernej ambicji, a raczej zdrowego działania w ramach zasady fair play.

Co oprócz treningu mentalnego gier i zabaw dla dzieci?

Choć w Polsce duży nacisk kładzie się na edukację i rozwój najmłodszych, warto pamiętać, że trening mentalny gry i zabawy dla dzieci to nie jedyna usługa, którą oferują trenerzy mentalni. Współpracę z takim specjalistą podjąć mogą również osoby dorosłe, a także seniorzy, którzy często czują się wykluczeni z możliwości uczestnictwa w różnych aktywnościach. W przypadku treningu mentalnego jest on bardzo polecany właśnie najstarszym, którzy często, z przyczyn zdrowotnych, borykają się z problemami tj. demencja, co obniża ich komfort życia i poczucie własnej wartości. Wówczas warto działać i podjąć pracę z trenerem, który dostosuje plan do naszych możliwości i kompetencji. Trenując umysł regularnie można natomiast zatrzymać lub znacznie spowolnić niechciane procesy zachodzące w mózgu.

Jeśli zatem korzystasz z treningu mentalnego gier i zabaw dla dzieci, koniecznie dowiedz się więcej o ofercie dedykowanej dorosłym. Być może Twoi starsi rodzice lub dziadkowie chętnie spróbowaliby takiej aktywności? Może to Ty czujesz potrzebę umysłowego rozwoju i chcesz przetestować to rozwiązanie? Nie ograniczaj się i nawiąż kontakt z trenerem już dziś.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )