Wytrzymałe palce gumowe do skubarek drobiu

Wytrzymałe palce gumowe do skubarek drobiu

Odpowiednio dobrane palce gumowe do skubarek są elementem niezbędnym do skutecznego pozbycia się opierzenia. Niezależnie, czy gospodarstwo zajmuje się hodowlą drobiu profesjonalnie czy na własny użytek, przygotowanie mięsa do dalszego wykorzystania wymaga odpowiedniego sprzętu. Na szczęście na rynku dostępnych jest obecnie wiele urządzeń usprawniających pracę hodowcy. Jednym z najpopularniejszych na gospodarstwie jest skubarka, która skutecznie przyspiesza proces, który przez wieki wykonywano ręcznie. Dobrze eksploatowana, może służyć przez długie lata.

Rodzaje skubarek

Producenci oferują różne rodzaje skubarek, wybrać należy taką, która w optymalny sposób zaspokoi potrzeby gospodarza. Pierwszy podział można przeprowadzić ze względu na materiał wykonania. Dostępne są zarówno skubarki z wykonane z tworzywa sztucznego, jak i ze stali nierdzewnej. Powszechniejsze są modele wykonane z plastiku, ponieważ przy takiej samej skuteczności jak tych ze stali nierdzewnej, w mniejszym stopniu uszkadzają mięso. Innym parametrem, który należy wziąć pod uwagę podczas wybierania skubarki, jest ich dostosowanie do pracy na drobiu konkretnych rozmiarów. Tak więc natrafić można na sprzęt do skubania przepiórek, kur, bażantów, które różnią się między sobą wymiarami. Waga ptactwa nie może przekraczać tej, która podana jest w specyfikacji skubarki. W przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia takich elementów urządzenia, jak palce gumowe do skubarek. Inną cechą, która usprawnia korzystanie ze skubarki, jest jej mobilność. Na rynku dostępne są modele z wmontowanymi kółkami, które ułatwiają transport.

Palce gumowe do skubarek drobiu, czyli niezastąpiony osprzęt

Sama skubarka nie wystarczy. Żeby mogła w pracować bez zarzutu, musi być wyposażona w odpowiedni osprzęt. Jednym z jego najważniejszych elementów są palce gumowe do skubarek. Zależnie od modelu urządzenia występują one w różnej liczbie. Ich rolą jest dbanie o to, aby każdy egzemplarz mięsa był starannie odpierzony, niezależnie od wielkości. Docierają w tak trudne miejsca, jak skrzydła czy kuper. Mogą być wykonane z różnych materiałów, muszą jednak spełniać odpowiednie normy, ponieważ stosuje się je w pracy z żywnością. Dostępne są palce gumowe do skubarek czy na przykład kauczukowe. Mieszanki gumowe są nie tylko bezpieczne, ale też odporne na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie. Odpowiedni materiał gwarantuje wytrzymałość i elastyczność, a co się z tym wiąże – skuteczność w niwelowaniu upierzenia. Ilość i rodzaj palców są również dopasowane przez producenta do wykorzystanego w skubarce silnika i jego mocy.

Ważne parametry

Przy zakupie palców do skubarki koniecznie trzeba sprawdzić kilka ważnych parametrów. Najważniejsze to ich długość i twardość. Wybierając palce gumowe do skubarki należy również zwrócić uwagę, jaka metodą zostały wyprodukowane. Dzięki zastosowaniu metody wtryskowej, można mieć pewność, że na palcach nie będzie nadlewek (nadmiaru gumy). Wtedy ich montaż w urządzeniu nie sprawi trudności.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )