Zalety zajęć z native speakerem

Zalety zajęć z native speakerem

W nauce języka bardzo ważne jest rozumienie ze słuchu oraz swoboda posługiwania się uczonym językiem. Wszystko to gwarantują zajęcia z native speakerem, podczas których zazwyczaj uczeń komunikuje się z nauczycielem głównie w języku obcym.

Co dają zajęcia z native speakerem?

Zaletą takiego nauczyciela jest to, że nie mówi on w ogóle (lub słabo) po polsku, a zdecydowanie pewniej czuje się w języku ojczystym. Początkującym uczniom pomaga to w przełamaniu bariery przed językiem uczonym oraz podnosi wiarę we własne możliwości. Gwarantuje również oswajanie z potoczną wymową, zapoznawanie się z popularnymi wyrażeniami, kulturą i tradycjami. Osoby zaawansowane mogą skoncentrować się na najczęściej popełnianych błędach i ich poprawieniu, a także mają okazję do zaznajomienia się z idiomami oraz do poszerzenia słownictwa na różne tematy.

Doskonalenie wymowy

Na zajęciach z native speakerem uczniowie pracują nad poprawną wymową oraz właściwą intonacją wyrazów i zdań. Mają również możliwość osłuchania się z autentycznym akcentem i językiem potocznym. Dzięki temu podczas podróży za granicę łatwiej jest zrozumieć tubylców i uniknąć nieporozumień.

Osoby, których znajomość języka jest na wyższym poziomie, mogą koncentrować się na doskonaleniu swobody w konwersacji. Zajęcia są przygotowywane nie tylko na podstawie podręczników, ale też przy użyciu materiałów filmowych, zabaw i gier. Dozwolone jest wszystko, co sprowokuje ucznia do używania języka.

Dla kogo są zajęcia z native speakerem?

Lekcje prowadzone tą metodą nie są dla każdego. Są one idealne dla posiadaczy certyfikatów B1/B2, podróżników, biznesmenów i naukowców. Osoby takie profitują z rozszerzonego słownictwa i zaawansowanych ćwiczeń. Nauczyciel może też wesprzeć opanowanie specjalistycznego słownictwa lub przygotowanie prelekcji, czy wykładu w języku obcym.

Odpowiednio dobrany native speaker pomoże szybko opanować język obcy. Jego doświadczenie i profesjonalizm zagwarantują szybkie efekty, które pomogą w awansie lub w swobodzie posługiwania się językiem obcym za granicą.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )