Czy da się kontrolować zużycie paliwa?

Czy da się kontrolować zużycie paliwa?

Masz prywatny samochód? Możesz kontrolować zużycie paliwa i styl jazdy, sprawdzając, jakie jest spalanie. Posiadając flotę samochód, trudno jest kontrolować zużycie paliwa, a może mieć ono duży wpływ na wydatki w firmie. Czy da się to sprawdzić?

Wpływ kultury jazdy na zużycie paliwa

Doświadczeni kierowcy dobrze wiedzą, że gwałtowne przyspieszanie i hamowanie przyczynia się do większego zużycia paliwa. Niestety, czasami nawet taka wiedza nie wpływa pozytywnie na zmianę stylu jazdy, dopóki dany kierowca nie uświadomi sobie, jak się to przekłada na finanse. Dobrą wiadomością jest możliwość skorzystania z aplikacji, która pozwala na monitoring paliwa. Co warto o niej wiedzieć?

Masz tutaj do wyboru sondę analogową lub dokładniejszą sondę cyfrową. Połączona z nadajnikiem przekazuje na bieżąco informacje o poziomie paliwa, jak i jego zużyciu. Co więcej, korzystając z takiej aplikacji, będziesz mógł wygenerować raport, w którym ze szczegółami podawane są wszystkie potrzebne informacje. Również te odnośnie miejsca, w którym dane paliwo było tankowane.

Prowadząc firmę transportową, powinieneś zdawać sobie sprawę z tego, że kierowcy muszą zatrzymywać się na odpoczynek w różnych miejscach. Jednak nawet postój na specjalnym parkingu czy monitorowanej stacji benzynowej może zakończyć się kradzieżą paliwa. Decydując się na skorzystanie z takiej aplikacji, będziesz w stanie otrzymać informację, w którym miejscu doszło do upuszczenia paliwa. Może to pomóc w złapaniu złodziei.

Dostarczasz paliwo klientom? Zadbaj o właściwy monitoring

Z jednej strony, im więcej samochodów masz w swojej flocie, tym ważniejsza będzie wiedza, jakie zużycie paliwa one generują. Jednak to nie jedyna przestrzeń, w której możesz skorzystać z takiego monitoringu. Zajmujesz się dostawą paliwa do klientów i chcesz mieć pełną kontrolę nad realizacją poszczególnych dostaw? Możesz skorzystać z programów, które będą oferowały pełny monitoring paliwa.

Takie aplikacje na bieżąco informują, gdzie znajduje się dana cysterna z paliwem i jaka jego ilość została wydana. A zatem będziesz miał pewność, że całe paliwo dotarło dokładnie tam, gdzie miało dotrzeć i to bez zbędnych komplikacji. Co więcej, systemy tego typu pozwalają nie tylko na optymalizację dostaw, ale też lepsze zarządzanie dokumentami, które je potwierdzają.

Nie dopuść do powstania przerw w dostawach

Jeśli klient nie otrzyma na czas paliwa, które u Ciebie zamówił, może przejść do konkurencji. Warto wykorzystać programy do monitorowania, aby na bieżąco sprawdzać stan paliwa u klienta. Wówczas będziesz mógł zadbać o właściwy harmonogram dostaw, tak aby nie było żadnych przestojów.

Monitorowanie zużycia paliwa odbywa się na kilku płaszczyznach. Możesz sprawdzić stan w każdym z samochodów w Twojej flocie. Wówczas zobaczysz, czy dany kierowca jeździ w optymalny sposób, czy może jego styl jazdy powoduje generowanie dodatkowych kosztów. Mając klientów, którym zapewniasz paliwo, wykorzystaj monitoring do lepszej kontroli zamówień i planowania dostaw.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )