Zalety stosowania kosmetyków organicznych.

Zalety stosowania kosmetyków organicznych.

Przeciętna kobieta nakłada na skórę ponad 200 chemikaliów w ciągu jednego dnia, a 60% tych chemikaliów jest dalej wchłanianych do jej krwiobiegu. Te substancje chemiczne są często szkodliwe i mogą powodować reakcje skórne, podrażnienia, alergie, bóle głowy, a nawet raka.

Oznacza to, że kiedy myjemy zęby, myjemy twarz, kąpiemy się, myjemy włosy lub nakładamy szminkę, jesteśmy narażone na działanie substancji chemicznych, które mogą zwiększać poważnych chorób.

Dlatego organiczne kosmetyki i kosmetyki są jednym z najszybciej rozwijających się obszarów branży kosmetycznej. Organiczne, naturalne składniki są również bardziej skuteczne niż produkty syntetyczne i pochodne ropy naftowej, które można znaleźć w tradycyjnych kosmetykach do pielęgnacji skóry. Składniki te współpracują ze skórą, wzmacniając jej własne właściwości regeneracyjne i lecznicze oraz zapewniając więcej korzyści odżywczych. Ma to tę dodatkową zaletę, że używasz mniej produktu, aby uzyskać te same korzyści!

Ponieważ składniki są pozyskiwane ekologicznie, nie stosuje się żadnych chemikaliów ani pestycydów, są one znacznie lepsze zarówno dla środowiska, jak i organizmu. Produkty ekologiczne są uprawiane zgodnie ze ścisłymi wytycznymi i muszą spełniać standardy określone przez ekologiczne jednostki certyfikujące.

Po przejściu z asortymentu nieekologicznego na kosmetyki organiczne Twoja skóra będzie musiała się przyzwyczaić i przetworzyć wszelkie chemikalia, które pozostały po dotychczas stosowanych kosmetykach. Twoje ciało w naturalny sposób samo się odtruje, pozbywając się tych toksyn. Pij dużo wody i regularnie myj, tonizuj i nawilżaj twarz. Pełna detoksykacja starej skóry może potrwać nawet miesiąc.

W tradycyjnej pielęgnacji skóry istnieje wiele składników, które mogą być szkodliwe dla zdrowia. Oto niektóre z najgorszych:

  • Formaldehyd – znajduje się w lakierze do paznokci, a także w niektórych innych kosmetykach. Jest środkiem konserwującym i może powodować reakcje skórne.
  • Paraben metylowy – jest szeroko stosowanym środkiem konserwującym i może powodować podrażnienia skóry.
  • Alkohol izopropylowy – to środek przeciwbakteryjny na bazie ropy naftowej.
  • Metyloizotiazolina – to środek konserwujący, który powoduje podrażnienia i reakcje alergiczne.
  • Parafina – jest stosowana w kremach, produktach do usuwania włosów, ołówkach do brwi, a także w innych kosmetykach i jest wytwarzana z ropy naftowej lub węgla.
  • Glikol propylenowy – jest środkiem przenoszącym wilgoć i tradycyjnie pochodzi z ropy naftowej.
  • Laurylosiarczan sodu – jest detergentem, który może wysuszać skórę i powodować podrażnienia.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )