Smart Dom, czyli inteligentna elektronika

Smart Dom, czyli inteligentna elektronika

Oczywiście, wśród niezliczonych wynalazków odkrytych przez tysiąclecia trwania ludzkiej cywilizacji, najbardziej spektakularnymi są osiągnięcia ostatnich dziesięcioleci z zakresu IT.

Świetnym pomysłem na urozmaicenie życia i uczynienie go łatwiejszym i wygodniejszym jest instalacja gadżetów sprawiających, że nasz dom jest bardziej przyjazny użytkownikom.

Inteligentny głośnik po polsku mówiący to marzenie niejednego naszego rodaka z zamiłowaniem do elektronicznych detali w wyposażeniu domu. Głośnik wyposażony jest w aplikację wspomagającą — wirtualny asystent po polsku. Można wydawać polecenia maszynie, która w sprzężeniu z resztą elektroniki może zaparzyć dla nas kawę. Taką ulubiona wprost z ekspresu. Wirtualny asystent android system obsługuje. Dlaczego? Dlatego, że coraz więcej mobilnych urządzeń gości w naszych domach. Aplikację wirtualny asystent Google dostarcza, ale mamy wybór. Może to być też wirtualny asystent Amazon. Zdaniem większości użytkowników inteligentny głośnik Google home to niesamowity wynalazek. Ale co tam większość. Wybór należy do wyborcy. Inteligentny głośnik Alexa to także doskonałe posunięcie. Nie mówiąc już o przedsięwzięciu pod tytułem inteligentny głośnik Amazon.

Koncerny prześcigają się w pomysłowości. Nowinka goni nowinkę. Google Assistant na przykład wykonuje coraz więcej prac, jednak warunkiem koniecznym jest posiadanie właściwego, współpracującego z programem sprzętu gospodarstwa domowego, który może być oddany pod kontrolę aplikacji. Amazon Alexa, Apple Siri albo niezrównany Microsoft Cortana pozwolą poczuć się mieszkańcom jak na filmie science fiction. Niespełna wiek od wprowadzenia pierwszych komputerów wystarczył, by urządzenia te masowo trafiły do użytkowników i zaczęły spełniać funkcję służebną w dosłownym sensie słowa. Samsung Bixby, choć wymieniany na koniec wcale nie zamyka stawki. Wszystkie programy, jak również LG ThinQ, można powiedzieć, że idą łeb w łeb. Nie odpuszczają konkurencji. Ich twórcy starają się wprowadzać aktualizacje w optymalny sposób. I tak szybko, jak to tylko możliwe.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (1 )