Witaminy dla zdrowej cery

Witaminy dla zdrowej cery

Zdrowa dieta może nie tylko pomagać nam w utrzymaniu cery w dobrej formie, ale i w walce z wieloma problemami dermatologicznymi. By piękna skóra przestała być marzeniem, warto włączyć do swego menu te produkty spożywcze, w których znajduje się sporo ważnych dla jej stanu witamin oraz minerałów. Szczególnie ważne są tu takie składniki odżywcze, jak witamina A, witamina E. To dzięki nim cera staje się zdrowsza i piękniejsza, zatem im częściej źródła tych witamin będą się pojawiać na naszych talerzach, tym lepiej dla nas.

Co jeść, by móc się cieszyć pięknym wyglądem?

Jedną z podstawowych zasad diety, która ma pomagać nam w walce o piękny wygląd, jest włączanie do niej sporej ilości warzyw. Dzięki temu skóra każdego dnia będzie wspierana solidną porcją wartościowych składników odżywczych, a utrzymanie jej w dobrej formie stanie się o wiele łatwiejszym zadaniem. W diecie na zdrową i piękną skórę powinny się też pojawiać owoce – szczególnie te, które są źródłem witaminy C. Dzięki niej możliwa jest synteza kolagenu (bardzo ważnego dla młodego i zdrowego wyglądu skóry) oraz jej skuteczniejsza ochrona przed działaniem wolnych rodników. Dzięki witaminie C można się też skuteczniej rozprawiać z takimi problemami, jak trądzik oraz przebarwienia skóry. Papryka, truskawka, pomarańcza – oto dodatki, które w diecie na zdrową i piękną cerę mogą odegrać bardzo ważną rolę.

Zdrowa dieta nie może się też obejść bez witaminy A, mającej rewelacyjny wpływ na koloryt skóry. Marchew, morele oraz szpinak mogą stać się również ważnymi składnikami w menu tych osób, które narzekają na problemy ze zbyt suchą skórą czy złuszczającym się naskórkiem.

Po tłuste ryby morskie oraz żółtka jaj warto z kolei sięgać ze względu na znajdującą się w nich witaminę D, dzięki której można zmniejszyć produkcję sebum.

Do diety warto też włączyć oleje roślinne, zawierające witaminę E. Substancja ta pozwala na lepsze nawilżenie skóry oraz na skuteczniejszą walkę ze stanami zapalnymi, będzie zatem cenną sojuszniczką dla każdego, komu marzy się piękna cera.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )