Błędne nawyki, przez które nie możemy się wyspać

Błędne nawyki, przez które nie możemy się wyspać

Codzienne problemy ze wstaniem, podkrążone oczy, zmęczenie, i brak motywacji do czegokolwiek. To scenariusz znany dla wielu z nas.

Spokojny sen i rześki poranek to marzenie niemalże każdego człowieka.
Mamy różne tryby chodzenia do pracy. Jedni całe życie chodzą do niej na poranną zmianę, inni na popołudniową, a jeszcze inni na nocki.

Po ciężkim dniu każdy z nas przychodzi z pracy zmęczony, i czekają na niego jeszcze domowe obowiązki i rodzina. W wolne weekendy chodzimy spać później, przez co dłużej śpimy z rana.

Żeby nasze poranki były rześkie, a my po nocy wypoczęci i zresetowani, musimy starać sie bardziej zorganizować nasz sen. Ustalmy sobie jedna godzinę, o której niezależnie czy mamy wolne, czy pracujemy, będziemy się kłaść do łóżka.

Ograniczmy nocne siedzenie przed telewizorem czy laptopem.

Ćwiczenia fizyczne warto skrócić, i przenieść trening na rano. Dzięki temu nie będziemy pobudzeni przed pójściem spać, a ćwiczenia rano dostarczą nam energii.

Działajmy tak, aby codziennie nie czuć przymusu, aby położyć się spać. Chodząc do łóżka o różnych porach, rozregulowujemy sobie nasz zegar biologiczny, nasz organizm nie ma pojęcia, kiedy jest właściwa pora na sen.

Ważne jest to, aby nie zmieniać godzin swojego snu. To samo tyczy się godzin, o których spożywamy posiłki. Regularne jedzenie również ma wpływ na regularny i dobry sen.

Pilnowanie godzin, w których jemy śniadania, obiady, i w szczególności kolacje sprawia, że żołądek radzi sobie ze strawieniem pokarmów bez problemu. Ważne jest także to, aby nie kłaść się spać głodnym.

Takie złe nawyki odbijają się na naszym zdrowiu psychicznym i ciele. Wówczas nasze ciało mimowolnie spina się i sztywnieje. To naturalny mechanizm obronny przed zbyt szybkim tempem życia.

Większość z nas przyzwyczaja się do takiego trybu funkcjonowania, i nawet nie zauważamy tego, w jak wielkim stresie żyjemy.

Przed pójściem spać dobrze jest się zrelaksować i wyciszyć.

Można to zrobić poprzez medytację, modlitwę, czy też słuchanie ulubionego rodzaju muzyki. Dzięki temu, nasze ciało nie będzie spięte, a w głowie nie będzie kołatało się tak wiele stresujących myśli. Zasypiajmy w dobrym nastroju.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )