Bumper Ball – czym jest i jak używać kuli do zorbingu?

Bumper Ball – czym jest i jak używać kuli do zorbingu?

Czy słyszałeś kiedykolwiek o czymś takim jak bumper ball? A może zastanawiałeś się kiedyś, jak to jest naprawdę toczyć się w kuli chomika? Teraz masz szansę się przekonać! Zorbing lub bumper ball jest to po prostu ludzkiej wielkości chomicza piłka, która pozwala na znakomitą zabawę dla wielu osób, a także… daje szansę chodzenia po wodzie! Niesamowity czad, prawda? Sprawdź, co warto wiedzieć na temat bumper ball!

Bumper ball – krótka historia doskonałej zabawy

Nowoczesna piłka Zorb lub bumper ball (bo obie nazwy są w pełni poprawne) została wynaleziona przez Andrew Akersa i Dwane van der Sluis z Ogo w Nowej Zelandii. Tak odległa zabawa rozszerzyła się na cały świat, stając się popularną rozrywką wielu osób.

Początkowo autorzy bumper ball stworzyli nadmuchiwane buty do chodzenia po wodzie, ale odkryli, że kiedy ludzie się przewracają, buty zdecydowanie unoszą się na powierzchni, więc ludzie nie mogą ponownie stanąć. I tak właśnie stworzyli bumper ball, plastikową kulę przypominającą zabawkę dla chomika. Autorzy postanowili zacząć stosować bumper ball jako wersję lądową, co stało się niezwykle popularne. Teraz bumper ball lub zorbing jest wszędzie – na festiwalach muzycznych, imprezach plenerowych, gdzie tylko chcesz!

Z czego wykonane są bumper ball?

W przeciwieństwie do prawdziwej piłki chomika bumper ball nie jest wykonana z twardego plastiku, ale z trwałego PVC z pewnymi podatnościami, dzięki czemu idealnie nadaje się do odbijania na wodzie. Nadmuchiwana kula ma wodoodporny zamek błyskawiczny, przez który czołgasz się do środka i czekasz, aż ktoś na zewnątrz pompuje ją powietrzem. Następnie zapinasz kulę i gotowe! Możesz toczyć się po wodzie,

Jak korzystać z bumper ball?

Miejsca do uprawiania bumper ball zwykle charakteryzują się łagodnymi zboczami, ale zorbing można również wykonywać na płaskich powierzchniach, aby zapewnić użytkownikom większą kontrolę i płynniejszą zabawę. Niektóre obszary zorbingu mają nawet kilka kilometrów!

Czy zabawa w bumper ball może boleć? Otóż nie! Kule bumper ball zostały zaprojektowane w taki sposób, by maksymalnie minimalizować wstrząsy. W przeciwieństwie do twardej plastikowej kulki chomika zorby są zbudowane jako kula wewnątrz innej kuli, a pomiędzy nimi znajduje się warstwa powietrza. To właśnie, dzięki tej warstwie powietrza pomiędzy dwoma elastycznymi kulkami z tworzywa sztucznego zapewniona jest maksymalna amortyzacja. Ponieważ kule są lekkie, ryzyko obrażeń jest zmniejszone.

Bumper ball – alternatywa dla piłki nożnej

Bumper ball może też pełnić rolę alternatywy dla piłki nożnej. Gracze są ubrani w kule, odbijają między sobą. Nogi pozostają “wolne”, co pozwala na bieganie po boisku i kopanie piłki w stronę bramki. Ta kula jest nowym i popularnym sprzętem sportowym, można nią grać na dowolnym otwartym terenie trawiastym, lub halach sportowych, szkołach halowych, ośrodkach rekreacyjnych, parkach rozrywki, imprezach. Bumper Ball jest idealną atrakcją dla każdego rodzaju grup, od spotkań rodzinnych po bardziej korporacyjne imprezy, ale także bezproblemowe panieńskie i kawalerskie.

Dla kogo bumper ball będzie dobrą rozrywką?

Bez względu na wiek, płeć, kondycję fizyczną i formę, piłki są przeznaczone dla prawie wszystkich, od dzieci po osoby starsze. Wszystko, dzięki temu, że zabawa jest maksymalnie prosta i przyjemna. Wystarczy wsunąć ręce w pasy i chwycić za uchwyty umożliwiające sterowanie i kontrolowanie piłki. Nabieranie rozpędu staje się łatwiejsze z każdym krokiem, a jedynym fizycznie wymagającym momentem jest powrót do pozycji stojącej.

Ile minut można przebywać wewnątrz bumper ball?

Ponieważ bumper ball jest maksymalnie szczelny i wodoodporny, zaleca się przebywanie w nim maksymalnie przez 15 minut, aby nie zużywać całego zawartego w kuli tlenu. Nawet przy tych ograniczeniach ludzie nadal dobrze się bawią podczas uprawiania zorbingu.

 

Należy pamiętać, by bawić się przy pomocy kul do zorbingu lub bumper ball jedynie w warunkach kontrolowanych. To bardzo ważne, by zapewnić sobie maksimum bezpieczeństwa podczas zabawy. Warto, by w pobliżu przebywał ktoś, kto może w porę wydostać nas z kuli w razie potrzeby.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )