Bumper Ball – na czym polega zabawa, którą pokochali dorośli i dzieci?

Bumper Ball – na czym polega zabawa, którą pokochali dorośli i dzieci?

Czy słyszałeś kiedykolwiek o czymś takim, jak bumper ball? A może byłeś świadkiem tej niezwykle widowiskowej zabawy, ale sam nie miałeś jeszcze okazji jej wypróbować? Bumper ball (inaczej bubble football) to atrakcja, którą coraz częściej można zobaczyć na wszelkiego rodzaju festynach czy chociażby imprezach integracyjnych. Chcesz dowiedzieć się, na czym polega i jaka jest jej historia? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, co warto wiedzieć na temat bumper ball!

Bumper ball – krótka historia doskonałej zabawy

W roku 2011 świat po raz pierwszy poznał bumper ball. Dwóch norweskich komików zaprezentowało to połączenie rozrywki i sportu w telewizyjnym show. Ich występ stał się viralem w sieci, przez co popularność bumper ball wzrosła w błyskawicznym tempie!

Ale czym tak właściwie jest bumper ball? To aktywność, która została wymyślona na bazie nowozelandzkiego zorbingu, który polega na turlaniu się w miękkich kulach. Jednak twórcy bumper balla postanowili „uwolnić” z kuli nogi zawodników. Dzięki temu mogą oni biegać i np. grać w piłkę nożną.

Jak korzystać z bumper ball?

Czujesz się zaintrygowany? Słusznie! Bumper ball to niesamowita frajda. Jak korzysta się z bumper balla? To proste. Kulę nakłada się jak plecak. Gracze dzieleni się na dwie drużyny, a każda ma za zadanie strzelić gola do bramki przeciwnika – jak podczas zwykłego meczu piłki nożnej. Różnica jest taka, że zawodnicy są chronieni przez kulę, która amortyzuje jakiekolwiek zderzenia, wywołując przy tym mnóstwo śmiechu. Więc jeżeli zastanawiasz się, czy zabawa w bumper ball może boleć, to odpowiedź brzmi: zdecydowanie nie! Kule bumper ball zostały zaprojektowane w taki sposób, by całkowicie minimalizować wstrząsy.

Dla kogo bumper ball będzie dobrą rozrywką?

Bez względu na wiek, płeć, kondycję fizyczną i formę, piłki są przeznaczone dla prawie wszystkich, od dzieci po osoby starsze. Wszystko, dzięki temu, że zabawa jest zupełnie prosta i przyjemna. Pokochały ją nie tylko dzieci, ale również dorośli. Wybierają oni bumper ball na przykład jako atrakcję podczas wieczorów kawalerskich i panieńskich – mnóstwo śmiechu i niezapomniane emocje gwarantowane.

Jakie powinno być pole do gry w bumper ball?

Żeby gra była bezpieczna i dawała maksymalnie dużo frajdy, pole do gry powinno mieć odpowiednie wymiary. Z zasady turnieje bumper ball rozgrywane są na boiskach o wymiarach 10×20 metrów. Wystarczająca powierzchnia umożliwia nie tylko rozegranie meczu, ale także przeprowadzenie innych scenariuszy gry (np. takiego, w którym celem jest „strącenie” innych zawodników niczym kręgli). Co ważne, pole powinno być płaskie, z dala od jakichkolwiek nierówności czy rowów, które mogłyby stwarzać niebezpieczeństwo.

Różne scenariusze gry

Bumper ball może być alternatywą dla gry w piłkę nożną. Jednak, jak już mogłeś przeczytać w poprzednim akapicie, możliwe są także inne scenariusze zabawy w kulach. Popularne są zabawy na wzór zapasów, których celem jest chociażby wypchnięcie innych zawodników poza utworzony krąg. Wygrywa oczywiście ten, kto zostanie ostatni na „placu boju”. Mnóstwo zabawy dostarcza także scenariusz nazywany Rolling Stone. Rozgrywka polega na tym, że po wzięciu rozbiegu i podwinięciu nóg zawodnik musi przemieścić się jak najdalej. Technika „rollowania” może być dowolna lub ustalona wcześniej przez uczestników. Ten, kto pokonał najdłuższą odległość, jest zwycięzcą. Oczywiście możliwości rozgrywanych scenariuszy jest mnóstwo, popularnością cieszą się również te bazujące na bardzo dobrze wszystkim znanej grze „przechwyć flagę”. Tak naprawdę jedyne, co nas ogranicza to nasza wyobraźnia.

Zabawa w bumper ballach jest dostępna w kilku miejscach w Polsce, a widząc zainteresowanie tą aktywnością, można przypuszczać, że takich miejsc będzie coraz więcej. Jeżeli więc kiedykolwiek natrafi Ci się możliwość wzięcia udziału w tej zabawie, nie zastanawiaj się. To prawdziwa frajda, którą wspominać będziesz przez długi czas!

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )